خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | آموزش کاشت گردو

آموزش کاشت گردو

آموزش کاشت گردو

نحوه کاشت نهال گردو:
درخت گردو؛ این درخت یکی از درختانی است که به دلیل هسته گردو بسیار محبوب است ، که برای بدن ، پوست و مو و همچنین چوب غیر معمول آن مفید است. نهال گردو نژادهای مختلفی نسبت به نهال گردو دارد. بهتر است به عواملی مانند سازگاری شرایط آب و هوایی منطقه کاشت با نوع نهال ، نهال های انتخاب شده سالم و بدون آفت بسیار توجه شود.
اما در عین حال همه نژادها در مورد نحوه کاشت درخت گردو هستند. درمان بعدی مشابه است و می تواند به همه آنها گسترش یابد. در هنگام کاشت باید به نوع خاک ، مقدار آب ، روش هرس و از همه مهمتر فاصله کاشت درختان گردو توجه ویژه شود. از آنجا که درخت گردو است. از رشد درختان دیگر در اطراف آن جلوگیری کرده و فضای زیادی را اشغال می کند.
چه زمانی بهترین زمان برای کاشت درخت گردو است:
بین اواخر پاییز و اوایل بهار ، به دلیل شرایط خوب خاک ، آب و هوا و هوا ، می تواند زمان مناسبی برای کاشت نهال گردو باشد. اما از آنجا که نهال ها به سرما حساس هستند ، سعی کنید نهال ها را در زمستان نکارید. نهال ها باید درست قبل از جوانه زنی در خاک مناسب کاشته شوند.
مشخصات خاک مناسب برای کاشت درخت گردو چیست:
خاک یکی از مهمترین و مثرترین عوامل در پایداری و باردهی درخت گردو است. این اثر بسیار عظیم است. خاک می تواند مواد مغذی ضروری را برای گیاهان فراهم کند و کیفیت محصول را بهبود بخشد. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو؛ برای ایجاد شرایط رشد ریشه باید دارای بافت ظریف و ریز باشد.
در مسیر رشد ریشه نباید سنگریزه یا رسوب شنی وجود داشته باشد ، زیرا ریشه ها تا عمق سه متری نفوذ می کنند. برای انطباق یک درخت گردو ، pH مناسب خاک باید بین 6 تا 5/6 باشد. برای اطمینان از اینکه خاک برای کاشت نهال گردو آماده است ، بهتر است با توجه به کمبود عناصر غذایی مهم ، یک نمونه خاک را به آزمایشگاه برده و اقدامات لازم را برای از بین بردن آن انجام دهید.
نحوه کاشت نهال گردو:
برای کاشت نهال گردو ؛ شما باید سوراخ هایی در خاک ایجاد کنید. فاصله این سوراخ ها می تواند از 6 تا 7 متر باشد تا محلی برای رشد درختان آماده شود. فاصله بین نهال ها برای به دست آوردن انرژی خورشیدی و همچنین جذب مواد مغذی از خاک بسیار مهم است. نهال ها باید در عمق 5 تا 8 سانتی متری خاک کاشته شوند.
البته هنگام کاشت نهال ، انتخاب نهال مناسب متناسب با جغرافیای کاشت بسیار مهم است. به عنوان مثال ، در آب و هوای معتدل و نسبتاً سرد ، گونه هایی مانند: نهال گردو چندلر ، نهال گردو فرنور، نهال گردو اسرائیلی ، نهال گردو و ... استفاده می شود و در ارتفاعات بسیار کم و در مناطق گرمسیری ، انواع مانند گردو نهال ژنوتیپ استفاده شده و یا از گردو اسپند استفاده می شود.
نحوه آبیاری یک درخت گردو چقدر و چند بار انجام می شود:
پس از کاشت نهال گردو ؛ بهتر است آبیاری را شروع کنید. نهال های جوان به آبیاری مداوم احتیاج دارند و آبیاری قطره ای برای رفع کم آبی بهتر است. هرچه درخت پیرتر باشد ، به دلیل اشغال مواد معدنی از خاک توسط ریشه ها ، مدت زمان و مقدار آبیاری آن کوتاهتر است. وقتی درخت گردو دو ساله شود ، می توان ماهی یک تا سه بار آن را آبیاری کرد. لازم به ذکر است که آبیاری بیش از حد به ریشه درختان نیز آسیب زیادی وارد می کند. بنابراین ، باید در مورد تعداد و مقدار آبیاری بسیار مراقب باشید.
برای هرس نهال درختان گردو در چه زمانی از سال مناسب است:
هرس باید پس از کاشت نهال گردو و افزایش سن کاشت انجام شود. همچنین ، علف های هرز قبل از کاشت گردو باید حذف شوند. و همچنین در فصل رشد نهال ادامه دهید. مهم است که درخت گردو را در زمان مناسب هرس کنید و شاخه ها را برای هرس انتخاب کنید. بهترین زمان برای هرس درختان گردو تابستان است. دلایل انتخاب این فصل برای هرس می تواند دلایل زیر باشد.
1. هنگامی که شاخه ای بریده می شود ، شیره در سطح بالایی برش خارج می شود ، که این به دلیل فشار خارجی ریشه های قوی درخت است.
2. هنگام هرس در فصل سرما ، این شیره یخ زده و می تواند به بافت چوب آسیب برساند. بنابراین هرس درختان گردو نباید در فصل سرما انجام شود.
3. دلیل دیگری که باعث می شود در فصل سرما شاخه های خود را هرس نکنید رطوبت در محل قطع درخت و احتمال شیوع بیماری ها و آفات است که به محصولات و میوه های گردو آسیب جدی وارد می کند.
چه کودهایی برای رشد درخت گردو مورد نیاز است:
به نظر می رسد کوددهی برای تقویت خاک ضروری باشد اما چه نوع کودی برای کاشت نهال گردو؛ انطباق مسئله مهمی است زیرا استفاده بیشتر از کود مورد نیاز درخت ، به جای افزایش کیفیت و کمیت محصول ، منجر به از بین رفتن آن می شود. برای انجام این کار ، توصیه می شود مقداری خاک به آزمایشگاه برده شود تا آنالیزهای لازم خاک انجام شود و میزان کمبود مواد معدنی مشخص شود. سپس با توجه به کمبود خاک ، کوددهی را به درستی شروع کنید.
زمان کوددهی نیز بسیار مهم است. کوددهی در بهار و قبل از شروع رشد گردو جدید توصیه می شود. کودهای مهم شامل کودهای ازته برای تشکیل اسیدهای آمینه در گردو ، کودهای فسفره برای رشد گیاه و فتوسنتز و کودهای پتاسیمی برای افزایش مصونیت گردو در برابر بیماری ها و آفات است.
چه آفات و بیماری هایی پس از کاشت نهال گردو ظاهر می شوند:
کنترل آفات و بیماریهای گردو؛ به دلیل حجم زیاد ، این تا حدودی دشوار است. بنابراین ، بهتر است از بیماری های درختی مانند گردو جلوگیری شود. شما باید جلوگیری کنید این آفات علاوه بر آسیب رساندن به محصولات و کاهش کیفیت آنها ، برای افرادی که قصد استفاده از چوب گردو را دارند ، در نظر گرفته شده است. همچنین بسیار مضر. زیرا برخی از ویروس ها و باکتری ها در تنه درخت رشد کرده و به آن آسیب می رسانند.
از مهمترین این آفات می توان به کرم گردو ، کرم میوه ، مگس مقیاس و. قبل از کاشت گردو باید توجه زیادی به انتخاب نهال داشت. هنگام خرید باید بسیار مراقب باشید تا حاوی آفات و بیماری ها نباشد.
حرف آخر در مورد کاشت درخت گردو:
درباره کاشت نهال گردو؛ باید خیلی چیزها را سنجید. از جمله آنها خاک محل کاشت است که باید از نظر وجود مواد معدنی لازم برای نهال ها مانند پتاسیم ، ازت بررسی شود و در غیر این صورت بهتر است از مقدار کود مورد نیاز استفاده شود و نه بیشتر.
آبیاری نهال از ابتدای کاشت آغاز می شود ، اما در سنین بالا درخت به آبیاری طولانی و مکرر نیاز ندارد. از آنجا که ریشه درخت گردو است. بسیار مقاوم است و تا عمق زیاد نفوذ می کند. نکته دیگر این است که شما نباید درختان دیگری را در اطراف درخت گردو بکارید. زیرا درختان گردو به دلیل عمق و قدرت ریشه های جذب کننده مواد مغذی از خاک مانع رشد آنها می شوند. به زمان کاشت نهال ، کوددهی ، هرس و سم زدایی توجه شده است و بهتر است از فصل مناسب صرف نظر شود.

جهت آموزش کاشت نهال گردو به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و یا کاشت نهال خود را به ما بسپارید کافیست با شماره 09141811520 تماس بگیرید

آموزش کاشت نهال گردو چندلر پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو پدرو پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو فرانکت پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو فرنور پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو روند پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو لارا پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو هارتلی پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو وینا پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو کاما پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو توسرخ پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو سانلند پیوندی

آموزش کاشت نهال گردو رقم جمال

آموزش کاشت نهال گردو دماوند

آموزش کاشت نهال گردو شبین

آموزش کاشت نهال گردو تویسرکان

آموزش کاشت نهال گردو پکان آمریکایی

آموزش کاشت نهال گردو ضیااباد قوداقوز

آموزش کاشت بذر گردو خوشه ای

آموزش کاشت نهال گردو سجنو

آموزش کاشت نهال گردو پاریزین

آموزش کاشت نهال گردو یالووا

آموزش کاشت نهال گردو یالووا۳

آموزش کاشت نهال گردو رویال ارمین قاسمی ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو مراغه ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو خوشه ای فرانسوی ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو بیلچک ژنوتیپ برتر

آموزش کاشت نهال گردو خوشه ای اسراعیلی

li>