خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | ارقام نهال گردو

ارقام نهال گردو

ارقام نهال گردو

انواع بهترین ارقام نهال گردو کدام است؟
خوب است بدانید که گل های درخت گردو در اوایل بهار رشد کرده و خود گردوها نیز در اوخر تابستان و اوایل پاییز، بسته به منطقه‌ای که در آن قرار دارند، قابل برداشت هستند. اما مشخصات نهال گردو خوب با نژاد آن ارتباط مستقیمی دارد. اگر به تازگی می‌خواهید باغ و نهال گردو داشته باشید، می‌توانید از بین انواع بهترین ارقام نهال گردو، نهال گردو قیمت مناسب را از نهالستان رویال نهال تهیه کرده و باغ نمونه گردو خود را راه اندازی کنید.
در ادامه، انواع ارقام نهال گردو مرغوب را بررسی کرده و انواع بهترین نهال‌های گردویی که می‌توانید از آن‌ها کسب درآمد کنید را معرفی خواهیم کرد و همچنین نیاز آبی درختان گردو، مشخصات نهال گردو و دیگر شرایط مناسب برای رشد آن به طور کامل بررسی خواهند شد.
درخت گردو چندلر WALNUT CHANDLER:
بیشتر کسانی که به دنبال کاشت یکی از نهال های ارقام گردو برای جنبه‌های اقتصادی هستند؛ با درخت گردو چندلرآشنایی دارند.
نهال گردوی چندلر یکی از پرطرفدارترین نهال‌هایی است که در سراسر جهان می‌توان آن را کاشت کرد. قد متوسط و باروری مناسب این درخت گردو، آن را تبدیل به درختی محبوب کرده است. نهال گردوی چندلر کیفیت بالایی دارد و مانند نهال گردوی محلی دارای محصولات با کیفیتی است.
این درخت دیر گل ‌می‌دهد و همین موضوع آن را برای مناطق سردسیر مناسب می‌کند. در مناطقی که در فصل بهار باغات دچار سرمازدگی می‌شوند، این درخت مقاوم بوده و می‌تواند به خوبی سرمازدگی را تحمل کند. برای کاشت این درخت و افزایش قدرت باروری آن، باید به ازای هر ۱۰ نهال گردوی چندلر، یک درخت گردوی بالغ وجود داشته باشد. فاصله هر درخت با درخت بعدی نیز باید یک مستطیل به ابعاد ۵ در ۷ متر باشد.
در بحث دما و نیاز آبی درخت گردو چندلر باید بگوییم که یکی از ارکان اصلی برای رشد خوب نهال درخت گردوی چندلر دمای هوا و آبی است که دریافت می‌کند. به طور کلی این درخت گردو در مناطقی که تا حدودی سردسیر هستند، به خوبی رشد می‌کند؛ مناطقی که از فصل پاییز بارش برف و باران شدید را تجربه می‌کنند، مکان ایده آلی برای رشد این درخت گردو هستند.
علاوه بر این لازم است که نهال درخت چندلر در ارتفاعاتی بین ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ متر کاشت شده و یک دوره سرمای زمستان را تجربه کند. بهترین مناطق برای کاشت این نهال در ایران: همدان، تویسرکان، کردستان، شمال خراسان، کرمان، و خوانسار اصفهان است.
گردو Farnour فرنور:
خصوصیات رفتاری و شرایط رشد نهال گردو فرنور بسیار شبیه گردو چندلر است. درخت فرنور گردو برای مناطق بسیار سرد که حتی برای پرورش چندلر نیز مناسب نیستند مناسب است. این درخت گردو فرانسوی از طعم و کیفیت خوبی برخوردار است و اغلب به عنوان گرده افشان در بین نهال های پلی استفاده می شود.
ارقام گردو فرانکت:
درخت گردو فرانکت دارای نهال درجه یک گردو است. این درخت 75٪ درختان گردو فرانسه را تشکیل می دهد. بنابراین ، انتظار می رود که نیازهای درخت گردو به آب و همچنین خاک و هوا مورد نیاز درختان فرنور و چندلر باشد. با این تفاوت که تولید چوب فرانکت بیشتر از بقیه است.
با این حال ، این درخت شانس کمی برای باروری دارد و اغلب در بین نهالهایی کاشته می شود که انتظار می رود گردو نهال درجه یک باشند. به عنوان مثال ، نهال چندلر از نظر باروری یکی از بهترین درختان به حساب می آید.
رقم گردو فرانکت FERNETTE:
گردو فرانکت یک درخت فرانسوی است که مانند دیگر گونه های فرانسوی بسیار سرد است. این درخت گاهی در ارتفاع 1600 متری کاشته می شود.
پوست گردو این درخت کاغذی و رنگ هسته گردو سفید است. اگرچه این درخت گردو بسیار مقاوم و خوب است ، اما باید بیشتر به عنوان کود سایر نهال ها کاشته شود.
گردو رقم اسرائیلی:
درخت اسرائیلی گردو درخت کوچکی است. این درخت تا 5 متر از طول رشد می کند و در سال اول میوه می دهد و در سال سوم نیز مزایای اقتصادی به همراه دارد. برخلاف گونه های قبلی که در مورد آن صحبت کردیم ، این درخت توانایی تحمل سرما بسیار شدید را ندارد و اغلب در مناطقی با آب و هوای معتدل و نیمه بلند کاشته می شود.
نهال گردو تویسرکان از ارقم گردو :
یکی از شناخته شده ترین و بهترین انواع گردو که برای صادرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، درخت تویسرکان گردو است. این درخت با اصالت ایرانی که از تویسرکان همدان سرچشمه می گیرد ، تا 20 متر قد می رسد.
نهال این درخت در مناطقی با آب و هوای معتدل کوهستانی به خوبی رشد می کند. البته نباید انتظار داشته باشید که مانند گردو فرانسه مقاوم باشد.
درخت گردو خوشه ای پاکوتاه:
وقتی این درخت را برای اولین بار می بینید ، می بینید که مانند چتر پهن شده است. همه خوشه های درختان کوتوله گردو گردو سالم و مغز شفاف هستند. درخت کوتوله گردو تا 5 متر ارتفاع می یابد و گاهی اوقات به دلیل باردهی زیاد خم می شود.

درخت خوشه کوتوله گردو در بیشتر مناطق آب و هوایی ایران رشد می کند. اما به طور کلی ، در مناطق گرم و خشک با زمستان های سرد تا -20 و در تابستان با دمای تا 40+ بهترین رشد و بهره وری را خواهد داشت.
گردو درخت کانادایی:
کانادا سرزمینی با سرمای خشک و طبیعت سخت است. بنابراین ، ما انتظار داریم ارقام درخت گردو کانادایی بتواند در برابر این نوع آب و هوا مقاومت معقولی داشته باشد. یکی از بهترین گردو متعلق به این درخت است.
درخت گردو کانادا از سال اول شروع به باردهی می کند. در میان کسانی که نهال بزرگ گردو می فروشند ؛ درخت گردو کانادا نیز گزینه خوبی است. میوه های این درخت بزرگ است و رنگ هسته آن از زرد کهربا تا قهوه ای روشن است. طعم قوی و چربی مقوی آن برای مصرف روزانه ایده آل است.

برای دیدن انواع نهال گردو به بخش ارقام نهال گردو از منوی سایت مراجعه و بخش مورد نظر را انتخاب نمایید برای اطلاعات بیشتر با 09141811520 تماس بگیرید

ارقام نهال گردو چندلر پیوندی

ارقام نهال گردو پدرو پیوندی

ارقام نهال گردو فرانکت پیوندی

ارقام نهال گردو فرنور پیوندی

ارقام نهال گردو روند پیوندی

ارقام نهال گردو لارا پیوندی

ارقام نهال گردو هارتلی پیوندی

ارقام نهال گردو وینا پیوندی

ارقام نهال گردو کاما پیوندی

ارقام نهال گردو توسرخ پیوندی

ارقام نهال گردو سانلند پیوندی

ارقام نهال گردو رقم جمال

ارقام نهال گردو دماوند

ارقام نهال گردو شبین

ارقام نهال گردو تویسرکان

ارقام نهال گردو پکان آمریکایی

ارقام نهال گردو ضیااباد قوداقوز

ارقام بذر گردو خوشه ای

ارقام نهال گردو سجنو

ارقام نهال گردو پاریزین

ارقام نهال گردو یالووا

ارقام نهال گردو یالووا۳

ارقام نهال گردو رویال ارمین قاسمی ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو مراغه ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو خوشه ای فرانسوی ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو بیلچک ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو خوشه ای اسراعیلی

li>