خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | بذر گردو خوشه ای

بذر گردو خوشه ای

بذر گردو خوشه ای

 گردو خوشه ای که به گردو اسرائیلی معروف است ، گونه ای از درخت گردو است. این گردو بیش از 40 سال پیش به ایران و به مرکز تحقیقات باغبانی در کرج آورده شد و در آنجا گسترش و گسترش یافت. در هر خوشه این گیاه 6 تا 24 گردو وجود دارد. این گیاه در برابر مناطق سردسیر مقاوم است زیرا گلهای آن دیر باز می شود و بنابراین خطر یخ زدگی کمتر است.
نوع گردو - به سرعت از دست می رود. میوه گردو به شکل گرد و کروی است ، که توسط لایه ای از گوشت سبز احاطه شده و به دنبال آن یک لایه نازک از چوب سخت قرار می گیرد که با فشار دست به راحتی می شکند و یک هسته گردو در آن قرار دارد. پوست او از کاغذ ساخته شده است ، دارای خواص بسیاری است و به روش های مختلفی قابل استفاده است.
نحوه کاشت بذرهای خوشه ای گردو:
خوشه های گردو از طریق بذر ، قلمه ، پیوند و خواب به تکثیر می رسند. زمان کاشت این گیاه در بهار است. هنگام رشد بذر ، ابتدا گردو را به مدت 24 ساعت در آب قرار دهید ، سپس آنها را در پرلیت قرار دهید ، در پلاستیک قرار دهید و آن را مرطوب نگه دارید و برای حدود 3-4 ماه در یخچال نگه دارید. از گیاه خود دیدن کنید و نگذارید خشک شود. و آن را مرطوب نگه دارید.
پس از این مدت ، گردو را از یخچال خارج کنید. برای پرورش گردو اسرائیلی ، ابتدا گلدان را تهیه کنید. گلدان باید خوب تخلیه شود. سپس گلدان را با خاک مناسب و غنی پر کنید و سپس گردو را در عمق خاک مناسب بکارید. بعد از مدتی بذر گیاه جوانه زده و رشد می کند ، وقتی گیاه رشد کرد و به سطح خاصی از رشد رسید ، می توانید آن را به زمین اصلی انتقال دهید.
قد: ارتفاع این گیاه از 7 تا 15 متر و بسته به شرایط آب و هوایی گاهی بیشتر است.
فاصله بذر کاشت: فاصله کاشت بذر از 4 تا 6 متر.
عمق بذر: عمق بذر از 2 تا 5 سانتی متر.
خاک مناسب در حال رشد: برای رشد به خاکهای شنی ، لومی و اسیدی نیاز دارد. خاک باید خوب زهکشی شود.
دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 7 تا 21 درجه سانتیگراد است. دمای بالای 40 درجه تا 10- درجه برای گیاه مضر است.
زمان گلدهی: این گیاه در بهار شکوفا می شود.
میزان جریان: آبیاری متوسط ​​لازم است.
نور: این یک گیاه آفتاب دوست است که برای رشد به نور کامل آفتاب نیاز دارد.

خرید بذرگردو خوشه ای ،گردو ژنوتیپ برتر رویال سال یار نیست و هر سال بار می دهد.در هر بند ۵ الی ۴۰ عدد گردو با سایز درشت و بازار پسند می باشد.هیچ کدام از گردو ها پوچ نیست و برخلاف گردوهای خوشه ای تمام گردو ها پر مغز وسالم می باشد.اندازه درخت پایه کوتاه می باشد که مانندچتری وسیع با ارتفاع کم که سبب افزایش باردهی گردو و از طرف دیگر چیدن گردو بسیار ساده است.

گردو ژنوتیپ برتر رویال گردو از مقاومت بالایی به انواع بیماری ها و آفات دارد.مقاومت بسیار زیادی در مقایسه با گردوهای دیگر تحمل خشکی بالایی در این گردو دیده می شود در مناطق خشک و کم آب درختان ای نژاد رشد کندی پیدا می کنند و خشک نمی شوند. گردو ژنوتیپ برتر رویال پوست نازکی دارد و مغز گردو به راحتی از پوسته جدا می شود.درختان گردو ژنوتیپ برتر رویال از سال اول به بار می نشیند.از ویژگی های بارز گردو ژنوتیپ برتر رویال دیر گل بودن ان است. گردو ژنوتیپ برتر رویال مانند گردو چندلر ۲۵ روز دیرتر از سایر گردوها گل باز میکند در واقع برای مناطقی که سرمای بهاره دارد گردو ژنوتیپ برتر رویال بهترین رقم می باشد.میزان باردهی گردو ژنوتیپ برتر رویال در ۵ سالگی هکتاری به ۱۵ تن می رسد.در واقع ۲برابر گردو های خارجی.

گردو ژنوتیپ برتر رویال در سردترین منطقه کشور مانند آذربایجان ؛ کردستان ؛ مشهد ؛ خرم آباد ؛لرستان و ... قابل کشت می باشد.

گردو ژنوتیپ برتر رویال در باغ شخصی مهندس آرمین قاسمی در آذربایجان غربی برای اولین بار تولید گردیده است. و به نام مهندس آرمین قاسمی ثبت گردیده است. و همچنین در سال ۱۳۹۰ مقام کشوری گردو کار نمونه را به نام خود ثبت گردیده است.

نمونه کار :

از پروژه ی احداثی گردو ژنوتیپ برتر رویال در آذربایجان غربی که مقام اول باغ نمونه کشوری را به خود ثبت گردیده توجه داشته باشید که این رقم به نام آرمین قاسمی ثبت گردیده است است.می توان اشاره کرد باغداران عزیز می توانند قبل از خرید خود اقدام به بازدید باغ نمونه کشوری که از نهالهای ژنوتیپ رویال قاسمی می باشد و بعدآ اقدام به خرید نهال خود نمایند.

مفتخریم که این رقم ثبت شده که توسط جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی به عنوان باغ گردو نمونه کشوری ثبت گردیده است.توانسته ایم در راستای پیشرفت کشور قامی برداشته باشیم .

توجه داشته باشین که این رقم به نام ارمین قاسمی ثبت گردیده است در غیر این صورت به رقم فوق شامل نمی شود.

نهالستان ارمین قاسمی هرساله از باغ شخصی خود (رقم ژنوتیپ برتر رویال)حدود ۱۰ تن از محصول خود را به داخل و خارج از کشور صادر میکند،نهالکاران و باغداران عزیز میتوانند حضوری ویا غیر حضوری اقدام به خرید خود نمایند.

بذر گردو خوشه ای
خرید: 09141811520
بذر گردو خوشه ای
خرید: 09141811520
بذر گردو خوشه ای
خرید: 09141811520
بذر گردو خوشه ای
خرید: 09141811520
بذر گردو خوشه ای
خرید: 09141811520
بذر گردو خوشه ای
خرید: 09141811520
li>