خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | بذر گردو

بذر گردو

بذر گردو

چگونه گردو را از بذر بکاریم؟
اولین باری که تصمیم به کاشت بذر گردو گرفتم ، چندین بذر گردو را در یک مکان در باغ کاشتم و پس از حدود یک ماه به سراغ آنها رفتم و با کمال تعجب متوجه شدم که همه گردو توسط حیواناتی مانند موش و غیره خورده شده است. آنها مردند . مطمئناً فکر می کنید من برای مقابله با آنها چه کردم؟ نه واقعا!
در این مقاله ، به فرود بذر گردو و نقاط کوچک و بزرگ آن خواهیم پرداخت. همانطور که می دانید کاشت بذر گردو آسان است. در این مقاله جامع ، همه روش ها را با هم مرور می کنیم.
توجه: در این مقاله مراحل کاشت گردو به دو شکل توده ای و همچنین کاشت موازی در گلدان شرح داده شده است.
و اولین قدم:
در مرحله اول ، شما باید از گردو درجه یک با ارزش کاشت بالا استفاده کنید ، و همانطور که می دانید ، نهال های حاصل در نهایت مانند همان درختی می شوند که قبلا گردو را از آن کاشته اید (اگر دوباره کاشت نمی کنید) ، بنابراین این مرحله برای بدست آوردن نهال های ارزشمند درست عمل کنید.
سپس گردو را درون آب بریزید تا جذب شود ، سپس آنها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در فریزر یخچال خود قرار دهید. مدت زمان یخچال فریزر باید سه تا هفت روز باشد. توجه داشته باشید که اگر بعد از یک یا دو روز متوجه خشکی شدید بذر شوید. آنها را بیرون بیاورید ، دوباره خیس کرده و داخل یخچال بگذارید.
این روش برای کارهای انبوه و کاشت مشترک در گلدان مناسب است. (این مرحله با توضیحاتی که ما ارائه دادیم آزمایش شده است و بهترین نتیجه را در بین گزینه های موجود دارد.)
محل فرود گردو بذر:
فرقی نمی کند که بذر را در یک باغ یا زمین کشاورزی بکارید - خزانه داری ، گلدان و غیره. توجه داشته باشید که خاک باید مخلوطی از کمپوست ، خاک گلدان و ماسه درشت باشد. این بدان معنا نیست که باید در انجام وظیفه بیش از حد مراقب باشید ، اما این مهم هنگام کاشت در گلدان است.
نوک طلایی برای باغبان ها
1. بهترین مکان برای کاشت عمده فروشی گردو کاشت در خزانه از فاصله حداقل 20 سانتی متر است.
2. در خاک با حداقل 10 سانتی متر رطوبت در قسمت بالا بکارید.
نحوه کاشت بذر گردو در خاک:
1. گردو را 3 تا 5 سانتی متر از خاک قرار دهید.
قصد دارید در گلدان بکارید؟
1. گلدان را در یک مکان سایه دار قرار دهید.
2. خاک را مرطوب نگه دارید تا همیشه 8 سانتی متر از بالای خاک مرطوب باشد. وقتی سطح خاک را خشک احساس کردید ، آن را مرطوب کنید. هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود. همچنین از مرطوب شدن خاک خودداری کنید.
3. گلدان را در محلی که درجه حرارت آن زیر 18 درجه سانتیگراد است قرار ندهید. اگر درجه حرارت زیر این است ، با استفاده از سیستم گرمایشی دما را افزایش دهید.
دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گردو 24 تا 29 درجه سانتیگراد.
جوانه زنی بذر گردو:
وقت خود را برای جوانه زدن اختصاص دهید. جوانه زنی معمولاً یک تا دو ماه طول می کشد و این زمان در شرایط مختلف بیشتر می شود ، بنابراین منتظر بمانید تا جوانه بزنند و از خاک خارج شوند و خاک را مرطوب نگه دارند.
هنگام کاشت در گلدان:
1. برای اینکه گیاهچه ها به هوای تازه عادت کنند ، آنها را به مدت یک هفته چند ساعت در روز بیرون از خانه قرار دهید و هر روز این ساعت ها را بیشتر کنید تا نهال ها به هوای تازه عادت کنند. پس از یک هفته ، نهال ها را در فضای باز و در معرض آفتاب کامل قرار دهید. در مکان های بسیار گرم ، نهال ها را در سایه قرار دهید.
نهال گردو به چه مقدار آب نیاز دارد:
نهال گردو هر هفته به 2.5 لیتر آب نیاز دارد.
کسانی که قصد دارند در حیاط و مکانی که محل دائمی گردو خواهد بود بکارند باید به این نکته توجه کنند.
1. برای کاشت نهال گردو منطقه ای را با آفتاب کامل یا سایه جزئی با خاک اسیدی و مرطوب با زهکشی مناسب انتخاب کنید. فاصله بین درختان و فاصله درخت و ساختمان 7.5 متر را در نظر بگیرید.
آبیاری یک درخت با گردو بسیار مهم است ، آب کافی منجر به رشد متوقف ، کاهش عملکرد و کاهش کیفیت گردو می شود و آبیاری بیش از حد نیز باعث رشد کند می شود و همچنین باعث بیماری تاج و ریشه می شود. همچنین لازم به توضیح است که برای جلوگیری از شیوع بیماری باید به روش گردو برای آبیاری درختان و آب توجه شود تا آب به تنه درخت برسد.
مراقبت از درخت گردو:
یک درخت جوان گردو باید هفته ای یکبار آبیاری شود. برای سال اول برای هر بار آبیاری 12 تا 20 لیتر آب به گیاه بدهید. پس از اینکه درخت در خاک محکم ریشه یافت ، هر دو تا سه هفته یکبار گیاه را آبیاری کنید.
نکاتی برای نگهداری یک درخت گردو:
در اوایل بهار درختان گردو تثبیت شده در خاک را کود دهید. درخت گردو به مقدار زیادی نیتروژن نیاز دارد. از 3 تا 4 کیلوگرم کود درخت سولفات آمونیوم گردو استفاده کنید. کود را به آرامی روی درخت پخش کنید. کود را 45 سانتی متر از تنه درخت به خاک بمالید. پس از تغذیه ، یک آبیاری عمیق انجام دهید.

برای خرید بذر گردو همین حالا اقدام نمایید و با 09141811520 تماس حاصل نمایید

li>