خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | بیماری های نهال گردو

بیماری های نهال گردو

بیماری های نهال گردو

معرفی بیماری های درخت مغز:
معرفی:
کاشت و پرورش درختان گردو نه تنها برای باغبان بسیار مفید است ، بلکه خطرات و خطراتی را نیز به همراه دارد. درختان گردو به برخی از شرایط آب و هوایی مانند خشکسالی و رطوبت زیاد بسیار حساس هستند و قرار گرفتن در معرض این شرایط می تواند به درخت گردو آسیب جدی برساند. اما نگران نباشید ، بیماری گردو علائم جسمی خاصی دارد. مهمترین بیماریهای گردو ابتدا در برگهای درخت ظاهر می شوند. برخی از بیماری ها شاخه های درخت را تحت تأثیر قرار می دهند ، در حالی که برخی دیگر حتی ممکن است روی ریشه و تنه درخت به طور کلی پوسیده شوند.
1. لکه برگ گردو Microstroma jaglandui:
لکه برگ یکی از جدی ترین بیماری های گردو است. این بیماری درخت گردو به عنوان لکه ای روی برگ درخت گردو ظاهر می شود که می تواند روی درخت شما نیز ظاهر شود. یکی از علائم این بیماری کپک سفید روی برگ ها است. این اشکال شکل هندسی نامنظم و منظمی در زیر برگها دارند. با مشاهده این علائم ، بلافاصله درخت را معالجه کنید تا از گسترش آن در باغ جلوگیری شود. درمان این بیماری سمپاشی با قارچ کش مخصوص است. معمولاً در ماه ژوئن ، شما باید دو بار با فاصله 15 روز اسپری کنید.
2. باکتریوز (آفت اواخر گردو) xanthomonas campestri f.sp junyeanelis:
این بیماری تهدید جدی برای درخت گردو شما است. اگر متوجه این بیماری درخت مغز شدید ، باید فوراً اقدام کنید و درخت خود را از کاهش محصول 0.08 نجات دهید. علائم این بیماری لکه های کوچک و منظمی روی میوه است که در ابتدای جوانه زنی شفاف می شود و پس از مدتی تیره می شود. سپس در انتها جنین به قطر 2 تا 3 سانتی متر می رسد این بیماری به هسته جنین نیز نفوذ می کند و آن را سیاه و نرم می کند. به همین دلیل به آن بیماری مغز گردو نیز گفته می شود. درمان این بیماری سمپاشی درخت است. سمپاشی باید هفته ای یک بار و دو بار انجام شود.
3. آنتراكنوز ، Jnomonia leptostyea:
سیاه زخم یک عفونت قارچی است که معمولاً در بهار یا تابستان اتفاق می افتد. رطوبت خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. علائم به صورت لکه های خاکستری و قهوه ای نامنظم روی برگ های درخت دیده می شود. حتی باعث ریزش برگها از روی درخت می شود. این بیماری همچنین شاخه ها را درگیر می کند. لکه ها طولانی تر و عمیق تر می شوند. میوه درخت نیز نارس و کوچک می شود. روش درمان این بیماری سمپاشی است که باید با ظهور بیماری یکبار روی درخت انجام شود و سپس هر دو هفته یکبار انجام شود.
4. خشکی شاخه های گردو یا زخم های Cytospon jcagtandis:
با این نوع بیماری گردو ، باید توجه داشته باشیم که خشکسالی تهدیدی جدی برای درختان گردو است. اگر می خواهیم بیماری را با علائم جسمی آن بشناسیم. باید بگویم که علائم این بیماری به صورت تورم یا فرورفتگی پوست درخت و همچنین شاخه ها و تنه درخت ظاهر می شود. برای درمان این بیماری لازم است قسمت های آسیب دیده را جدا کرده و با خمیر قارچ کش مخصوص به محل مورد نظر بمالید. همچنین می توانیم محلول را با محلول مخصوص اسپری کنیم.
5. سرطان پوست عمیق گردوی Erwinia rubrifaciens:
این بیماری با ترک های زیادی در پوست ، تنه و شاخه های درخت مشخص می شود. محلول شیره گیاهان و باکتری ها از شکاف خارج می شود. رنگ محلول آب قهوه ای تیره است. این بیماری می تواند در هر زمان از سال یک درخت را درگیر کند. هیچ درمان خاصی وجود ندارد و شما باید بیشتر از درمان به فکر پیشگیری باشید. این بیماری می تواند عملکرد درخت را کاهش دهد. برای جلوگیری از این بیماری باید از یک کشش سنج برای کنترل آبیاری درخت استفاده کنید و همچنین مراقب باشید که به شاخه ها آسیب نرسد.
6. پوسیدگی ریشه و تاج ناشی از فیتوفتورا:
این بیماری به عنوان نوعی بیماری ریشه گردو شناخته می شود. نوع دیگر بیماری گردو ، پوسیدگی ریشه و تاج ناشی از بیماری دیررس است. این بیماری ابتدا به صورت زردی برگهای کوچک خود را نشان می دهد ، سپس شاخه ها خشک می شوند و سرانجام ، بسته به شدت بیماری ، می تواند باعث از بین رفتن درخت شود. انواع مختلفی از بیماری های دیررس وجود دارد و شدت آنها بسته به دما ، رطوبت خاک و پایداری درخت می تواند کم و بیش برجسته شود. هیچ درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد. حتی مصرف سموم گازی نیز نمی تواند این بیماری را درمان کند. این بیماری به ریشه و بدن درخت نفوذ کرده و آن را از داخل از بین می برد. برای جلوگیری از این بیماری باید از زهکشی مناسب استفاده کنیم و همچنین پیوند را بالای سطح خاک قرار دهیم.
7. پوسیدگی ریشه و تاج ناشی از قارچ Armillaria:
این بیماری با نام های دیگری نیز شناخته می شود ، از جمله قارچ ریشه بلوط ، قارچ عسل ، پوسیدگی ریشه قارچ خوراکی.
آرمیلاریا معمولاً بیماری ریشه گردو است. علائم این بیماری شبیه فیتوفتورا ​​است. به همین دلیل ، لازم است متخصصان برای تشخیص این بیماری درگیر شوند. از دیگر علائم بیماری گردو می توان به نخهای رشته ای مانند روی درخت اشاره کرد. این رشته ها میسلیوم قارچ قهوه ای تیره هستند که داخل آن سفید است. این بیماری نیز در دسته بیماریهایی قرار دارد که نیاز به درمان خاصی ندارند ، بنابراین برای جلوگیری از این بیماری استفاده از سموم گازی در خاک ضروری است.
8. پوسیدگی زغال گردو Macrophonia Phaseoli:
این مدل از بیماری های گردو در گروه بیماری های قارچی گردو شناخته می شود. اگر باغ شما در زمین صخره ای یا بسیار خشک قرار دارد که خاک قابل کشت خوبی ندارد ، باید بگوییم که درخت گردوی شما احتمالاً به این بیماری مبتلا است. علائم روی درخت بسیار شبیه فیتوفتورا ​​است. تنها تفاوت این است که این بیماری در مناطق خشک رخ می دهد ، در حالی که بیماری دیررس در مناطق مرطوب رخ می دهد. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد و برای جلوگیری از آن باید خاک را با خاک زراعی اصلاح کنید. درختان را نیز به طور منظم آبیاری کنید.

جهت اطلاع و مشاهده انواع بیماری های نهال گردو به کانال آموزشی ما در تلگرام مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید

بیماری های نهال گردو چندلر پیوندی

بیماری های نهال گردو پدرو پیوندی

بیماری های نهال گردو فرانکت پیوندی

بیماری های نهال گردو فرنور پیوندی

بیماری های نهال گردو روند پیوندی

بیماری های نهال گردو لارا پیوندی

بیماری های نهال گردو هارتلی پیوندی

بیماری های نهال گردو وینا پیوندی

بیماری های نهال گردو کاما پیوندی

بیماری های نهال گردو توسرخ پیوندی

بیماری های نهال گردو سانلند پیوندی

بیماری های نهال گردو رقم جمال

بیماری های نهال گردو دماوند

بیماری های نهال گردو شبین

بیماری های نهال گردو تویسرکان

بیماری های نهال گردو پکان آمریکایی

بیماری های نهال گردو ضیااباد قوداقوز

بیماری های بذر گردو خوشه ای

بیماری های نهال گردو سجنو

بیماری های نهال گردو پاریزین

بیماری های نهال گردو یالووا

بیماری های نهال گردو یالووا۳

بیماری های نهال گردو رویال ارمین قاسمی ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو مراغه ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو خوشه ای فرانسوی ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو بیلچک ژنوتیپ برتر

بیماری های نهال گردو خوشه ای اسراعیلی 

واتساپ
تلگرام