خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | قلمه زدن درخت گردو

قلمه زدن درخت گردو

قلمه زدن درخت گردو

نحوه قلمه زدن درخت گردو:
در این مقاله ، ما می خواهیم شما را با نحوه برش درخت گردو آشنا کنیم. درختان گردو را می توان از طریق قلمه زدن و سپس از طریق تشکیل ریشه تکثیر کرد. این یک روش آسان برای پرورش نهال گردو است و شما حتی می توانید قلمه ها را در یک ظرف و گلدان ذخیره کنید و بعد از رشد آنها را به مکان جدیدی در باغ خود منتقل کنید. در مرحله بعدی ، شما را با مراحل این کار آشنا خواهیم کرد. با ما بمان.
قلمه زدن از یک درخت:
قلمه های یک درخت در پایان زمستان و هنگامی که برگ بر روی درخت وجود ندارد. از آنجا که درخت در اواخر زمستان - اوایل بهار شروع به جوانه زدن می کند.
شاخه های سالم را انتخاب کنید که در یک سال گذشته رشد کرده باشند. شاخه هایی که رشد قابل توجهی نشان داده اند ایده آل هستند زیرا این شاخه ها قلمه های سالم و خوبی تولید می کنند. شاخه ای را انتخاب کنید که عاری از بیماری یا آسیب باشد. بهترین ضخامت قلمه ها تقریباً به اندازه عرض مداد است. شاخه ای که قلمه ها را از آن بریده اید باید سفت و چوبی باشد ، نرم یا جوان و سبز نباشد. به طور کلی ، هرچه شاخه های سالم تری انتخاب کنید ، احتمال موفقیت قلمه زدن بیشتر است.
بهتر است شاخه ای را که بهترین رشد را دارد برید ، بنابراین شاخه ای را که قبلا جوانه دارد انتخاب کنید.
این قسمت از شاخه بهترین پتانسیل را برای رشد ریشه دارد ، به این معنی که قلمه ها شانس موفقیت بیشتری دارند.
از آنجایی که شاخه ای که انتخاب کرده اید بهترین شاخه درخت است ، بهترین رشد را دارد و جوانه های آن آماده رشد هستند ، باید یک برش بزنید تا بتوانید شاخه مورد نظر را در 2 مکان مختلف اصلاح کنید. برش اول از سطح درخت و نزدیک به پایه افقی خواهد بود و برش بعدی در یک زاویه و نزدیک به بالای شاخه خواهد بود.
از پایه شاخه 6-10 اینچ (15-20 سانتی متر) اندازه بگیرید. جوانه را در آن فاصله پیدا کنید. شاخه را در این نقطه قطع کنید (فلش سبز).
برای ایجاد برش از یک زاویه (6 میلی متر) مشابه شکل استفاده کنید. قلمه های آماده شده باید از جوانه مورد نظر شما فاصله کافی داشته باشند تا فضای کافی برای کاشت آنها در خاک وجود داشته باشد.
یک لایه نازک باید از پایه قلمه بریده شود و جدا شود. با استفاده از چاقو برشی نازک در بخشی که قلمه ها بریده شده ایجاد کنید. این امر به رفع سد فیزیکی گیاه برای ریشه زدن کمک می کند و ریشه ها می توانند به راحتی در خاک جوانه بزنند.
ساقه های بریده شده را به پودر ریشه آغشته کنید. این به تحریک رشد قلمه ها کمک می کند.
کاشت قلمه ها:
یک گلدان برای کاشت قلمه ها انتخاب کنید و محتوای آن را با خاک مخلوط و کمپوست بپوشانید. از خاکی متوسط ​​تا کمی درشت استفاده کنید تا آب به راحتی در آن نفوذ کند.
قلمه ها را در گلدان 5 سانتی متری قرار دهید بسته به اندازه گلدان ، احتمالاً می توانید در هر گلدان حدود 5 قلمه بکارید. قلمه ها را به آرامی در کناره های گلدان بکارید.
قلمه ها را با احتیاط ببرید تا زیر بره قرار گیرند. قلمه ها باید کمی بالاتر از خاک باشند. خاک اطراف قلمه ها را کمی فشار دهید تا قلمه ها محکم به خاک فشار داده شوند.
قلمه ها را در یک منطقه محافظت شده در حیاط خود قرار دهید. اگر در یک منطقه سرد زندگی می کنید ، قلمه ها را در زمستان در گلخانه نگهداری کنید ، یا یک ظرف نایلونی دور گلدان درست کنید.
خاک را مرتب آبیاری کنید. خاک را چندین بار بررسی کنید تا مطمئن شوید کمی مرطوب است اما از آبیاری زیاد خودداری کنید. آبیاری بیش از حد قلمه ها باعث پوسیدگی آنها می شود.
مکان مناسبی برای رشد نهال ها پیدا کنید. خاک مناسب برای نهال گردو باید زهکشی خوبی داشته باشد و نباید دارای سنگریزه های ریز و درشت باشد. نهال ها را در همان زاویه ای که نور خورشید دریافت کرده اند در گلدان بکارید.
نهال ها را از گلدان خارج کرده و در محل مورد نظر بکارید. سعی نکنید نهالها را به سرعت از گلدان به محل کاشت جدید منتقل کنید ، زیرا انتقال نهالها به مکان دیگری گیاه را تحت فشار قرار می دهد و باید اجازه دهید تا نهالها به اندازه کافی رشد کنند و سپس آنها را جابجا کنید. هنگام کاشت نهال در زمین ، سوراخی بزرگتر از گلدان ایجاد کنید تا ریشه ها آزادانه در آن رشد کنند. سعی کنید گودال را از علف های هرز و گیاهان اضافی پاک کنید.
نهال ها را بیشتر در تابستان آبیاری کنید تا از کمبود آب جلوگیری کنید. آبیاری نهال های گردو در سال های اولیه فعالیت مهمی است که باید بسیار روی آن تمرکز کنید.

جهت دریافت آموزش قلمه زدن درخت گردو به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و یا قلمه زنی درخت های گردوی خود را به ما بسپارید کافیست همین حالا با 09141811520 تماس حاصل نمایید

قلمه زدن درخت گردو چندلر پیوندی

قلمه زدن درخت گردو پدرو پیوندی

قلمه زدن درخت گردو فرانکت پیوندی

قلمه زدن درخت گردو فرنور پیوندی

قلمه زدن درخت گردو روند پیوندی

قلمه زدن درخت گردو لارا پیوندی

قلمه زدن درخت گردو هارتلی پیوندی

قلمه زدن درخت گردو وینا پیوندی

قلمه زدن درخت گردو کاما پیوندی

قلمه زدن درخت گردو توسرخ پیوندی

قلمه زدن درخت گردو سانلند پیوندی

قلمه زدن درخت گردو رقم جمال

قلمه زدن درخت گردو دماوند

قلمه زدن درخت گردو شبین

قلمه زدن درخت گردو تویسرکان

قلمه زدن درخت گردو پکان آمریکایی

قلمه زدن درخت گردو ضیااباد قوداقوز

قلمه زدن درخت بذر گردو خوشه ای

قلمه زدن درخت گردو سجنو

قلمه زدن درخت گردو پاریزین

قلمه زدن درخت گردو یالووا

قلمه زدن درخت گردو یالووا۳

قلمه زدن درخت گردو رویال ارمین قاسمی ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو مراغه ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو خوشه ای فرانسوی ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو شیلی ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو بیلچک ژنوتیپ برتر

قلمه زدن درخت گردو خوشه ای اسراعیلی

واتساپ
تلگرام