خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو بیلچک

نهال گردو بیلچک

نهال گردو بیلچک

نهال گردوی بیلچک یکی از انواع گردو بومی ترکیه است. این تصویر یکی از محصولاتی است که توسط مهندس آرمین قاسمی در نهالستان رویال نهال تولید شده است. این محصول در اختیار کشاورزان و باغداران با کیفیت خوب قرار گرفته تا از ویژگی های گردوی بیلچک مطلع شده و از نحوه خرید نهال گردو در پایان این مقاله مطلع شوید. مرا دنبال کنید .
مشخصات نهال گردوی بیلچک:
نهال گردوی بیلچک یکی از معروف ترین انواع گردوی بومی است که اصالتاً از ترکیه است. در کشور من ، برخی از نمرات نهالستان ، مانند نمرات نهالستان ، نهال های بنفش مهندس Babe را نیز پرورش داده اند که انواع دیرگل و محصول اولیه هستند. گردو در مناطق دارای آب و هوای معتدل کاشته می شود. انتخاب خوبی است ، اما استفاده از این تعداد در مناطق ساحلی هرگز توصیه نمی شود.
پوست گردو بسیار نازک است و گردو به راحتی از آن جدا می شود. این نوع محصولات گردو عمدتا آجیل مصرف می کنند.
عوامل مهم محیطی موثر در کاشت گردو:
عرض جغرافیایی مناسب برای کاشت نهال گردو 30 تا 55 درجه عرض شمالی است. کشور من در عرض جغرافیایی 25-40 درجه شمالی واقع شده است (بجز استانهای جنوبی ، مناطق دیگر کشور برای کاشت نهال گردو مناسب هستند اگر شرایط دیگری داشته باشند). نهال گردوی بیلچک برای کاشت در مناطق ساحلی مناسب نیست.
ارتفاع سطح کاشت نهال گردو با توجه به انواع نهال گردو از 0 متر تا 2000 متر از سطح دریا متغیر است.
شرایط آب و هوایی برای پرورش نهال گردو Birchek مناسب است. مناطقی که زمستان سرد دارند برای کاشت گردو مناسب هستند ، زیرا نهال ها پس از سپری شدن فصل سرد زمستان به بار می آیند.
مشخصات ظاهری نهال گردوی بیلچاک:
نهال گردوی بیلچاک از خانواده راش است و برگهای آن به شکل شانه است. درخت گردو دارای یک ساقه است ، به این معنی که هر دو گل نر و ماده روی یک درخت تشکیل می شوند و گرده افشانی معمولاً توسط باد انجام می شود.
توجه: این گیاه در زمستان و تابستان به گرما و سرما بسیار حساس است.
شرایط کاشت نهال گردو بیلچاک:
خاک: نهال گردو در خاک نیمه سنگین با خاک رس شنی و خاک لومی به خوبی رشد می کند و عمق خاک نباید کمتر از 3 متر باشد. زهکشی ، تهویه و نفوذ پذیری این نوع خاک بیشتر از خاک با بافت ریز است. PH و اسیدیته مناسب برای رشد گیاهچه 5/6 تا 5/7 است.
تقاضای آب: با توجه به نوع تقاضای آب ، از 6 تا 8000 متر مکعب در هکتار در سال است و آبیاری در سایه درختان هر 7 تا 10 روز انجام می شود. در مناطق خشک که میزان بارندگی آنها کمتر از 760 میلی متر است ، آبیاری ضروری است.
نیاز به خنک سازی: بسته به نوع آن ، در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد حدود 700 تا 1500 ساعت طول می کشد و می تواند دمای 11- درجه سانتیگراد را تحمل کند. با توجه به دیرگل شدن نهال گردوی بیلچک ، می توان گفت که این رقم در برابر سرمای دیررس بهار مقاوم است.
رطوبت نسبی: بیشتر از 60٪ و کمتر از 25٪ برای نهال مناسب نیست.
زمان کاشت نهال گردو بیلچک:
در مناطق معتدل کاشت نهال گردو بیلچک از اوایل فوریه آغاز شد و تا اواخر مارس ادامه داشت. در مناطق سردسیر نهال گردو در اواخر زمستان و اوایل بهار پس از پایان فصل سرما کاشته می شود.
حالت کاشت باغ گردو بیلچک:
فاصله ردیف نهال گردوی پیوندی مربع و 7 7 7 متر و گردوی بذر 10 × 10 متر است (مناطق شیب دار و کوهستانی ، فاصله ردیف گردوی پیوندی 6 متر و گردوی بذر 8 متر).
زمان برداشت:
نهال گردو بیلچک از اواخر سپتامبر تا اکتبر برداشت می شود ، یعنی 1 تا 4 هفته قبل از برداشت پوست سبز و جدا شدن از میوه است.
آفات و بیماری های رایج گردو بیلچک:
آفات مهم درختان گردو عبارتند از: حشرات سیب ، افسنطین ، حشرات شلغم و بیماری های آنها شامل انتراسنوز ، بیماری های باکتریایی و پژمردگی فوزاریوم است. اگر هر یک از این عوامل مضر را مشاهده کردید ، باید با متخصصان در زمینه حفاظت گیاهان و گیاهان بهداشتی مشورت کنید و توصیه هایی را برای مبارزه و دفع آفات بپذیرید.
تأثیر هرس در رشد درختان گردو بیلچک:
هرس نهال گردو بیلچک برای از بین بردن شاخه های خشک ، آسیب دیده و اضافی است (آنها مانعی برای هوا و نور هستند). برای هرس نهال های گردو ، آنها باید نوع میوه و نحوه رشد آن را بدانند.
ویژگی های منحصر به فرد گردو بیلچک و تأثیر آن بر سلامتی:
گردو سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین های B6 ، B9 ، E ، فسفر ، مس و منگنز است. این عناصر می توانند سیستم ایمنی ، قلب ، سیستم عصبی و استخوان ها را تقویت کنند و برای بدن ما بسیار مهم هستند.
نهال گردو بیلچک را از نهالستان خریداری کنید:
نهالستان Royal Seedling Armin Ghasemi ، واقع در میاندوآب ، با کیفیت ترین نهال گردو بیلچک را تحت شرایط استاندارد تولید و نمایش می دهد. تحت نظارت کارشناسان و کارشناسان ، این مجموعه کلیه سفارشات را در کمترین زمان ممکن و قبل از خرید به ایران ارسال می کند در اختیار متقاضیان قرار دهید محصولات خدمات مشاوره رایگان
برای کسب اطلاعات در مورد قیمت محصولات ، شرایط و امکانات فروش و دریافت خدمات مشاوره رایگان با شماره تماس واحد فروش نهالستان رویال تماس حاصل فرمایید.

 گردو بیلچک (گردو ترکیه) از گردوهای بومی ترکیه می باشد.میوه ای پوست نازک و چاق ،

این گردو به راحتی از پوسته جدا می شود.این گرو زود بازده و دیرگل بوده و یکی از معروف ترین گردو های بومی ترکیه محسوب می شود.برای مناطق ساحلی توصیه نمی شود

گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو بیلچک
خرید: 09141811520
نهال گردو بیلچک
خرید: 09141811520
نهال گردو بیلچک
خرید: 09141811520
نهال گردو بیلچک
خرید: 09141811520
نهال گردو بیلچک
خرید: 09141811520
نهال گردو بیلچک
خرید: 09141811520
li>