خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان

 مشخصات نهال گردو تویسرکان و نهال گردو تویسرکان را معرفی کنید:
یکی از گونه های سودآور درخت ، گردو تویسرکان ، از کیفیت بالایی برخوردار است و به بهشت ​​گردوی ایرانی معروف است ، تویسلکان به عنوان پایتخت گردوی ایرانی توسط جهاد کشاورزی به ثبت رسیده است. از نظر ارزش میوه بالا و کیفیت بالا ، یکی از درختان معروف با بهره وری بالا و اقتصاد قوی است. انواع مختلفی از گردو وجود دارد و ویژگی های هر رقم متفاوت است. نهال گردو را می توان نهال گردو تویسرکان نامید ؛ این یکی از داده های صادرات و تجارت است. کاشت این رقم مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرار می گیرد ، زیرا روش اصولی کاشت درختان جوان به افزایش بهره وری اقتصادی آنها کمک می کند.
گردو تویسرکان ؛ بومی ایران و شهرستان تویسرکان (همدان) است.به دلیل کیفیت بسیار خوب ، این رقم را بهشت ​​گردوی ایران می نامند و تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی ایران شناخته می شود.
تویسرکان منطقه ای با آب و هوای معتدل کوهستانی است که محیط مناسبی برای رشد نهال گردو تویسرکان فراهم می کند ؛ این منطقه به این دلیل فراهم می شود که درخت گردو عملکرد خوبی در آب و هوای کوهستانی دارد. بیشتر باغ های منطقه با گردو تویسرکان کاشته شده اند ؛ کاملاً هیچ گردویی کیفیت گردوی تویسرکان را ندارد.
نهال گردو تویسرکان ؛ گل زودرس ، پوست سخت ، یکی از انواع بارور است ، 5-7 سال شروع به باردهی می کند ، کیفیت میوه بسیار خوب است. گردو تویسرکان مغز دارای ارزش غذایی بالایی است. متخصصان تغذیه و طب سنتی توصیه می کنند که این مغز را که پادشاه مغز نامیده می شود ، به سبد غذایی خود اضافه کنید و از ویژگی های بالای آن برای ارتقا promote سلامتی و تأمین انرژی ضروری بدن استفاده کنید. .
مشخصات و مشخصات نهال گردو تویسرکان:
نهال گردو تویسرکان متوسط ​​رشد می کند و میوه در انتهای هر شاخه به صورت افقی رشد می کند کیفیت میوه بسیار بالا است و شکل آن بیضی شکل ، تقریباً بزرگ است.
پوست گردو تویسرکان تقریباً سفت است ، رنگ آن سفید و روشن و طعم آن عالی است. نسبت پوست گردو حدود 50٪ است. خریداران از خرید آن استقبال می کنند. .
درخت گردو تویسرکان یکی از سودآورترین گونه ها است زیرا مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما و کم آبی دارد. جالب توجه است که باغ با بهترین کیفیت گردو تویسرکان است. علاوه بر تأمین نیاز داخلی ، به خارج از کشور نیز صادر می شود و در خاورمیانه بی نظیر است.
گردو تویسرکان از نظر طعم و کیفیت بسیار عالی است و به دلیل مقاومت شدید در برابر سرمای بهار و پاییز ، هر ساله بر بهره وری کمیت و کیفیت آن افزوده می شود.
در حقیقت ، دلیل این محبوبیت این است که در مقایسه با هسته نهال های گردو ، نسبت هسته بالاتر است ، کیفیت هسته گردو بالا است ، یکنواختی هسته ها و روند افزایش عملکرد محصول و میوه از دلایل اصلی است .
مغز گردو حاوی مقدار زیادی امگا 3 است که به سلامتی و جذب امگا 3 کمک می کند بنابراین مصرف روزانه 4 گردو باعث افزایش اسیدهای چرب ضروری امگا 3 می شود. مغز گردو همچنین حاوی پروتئین ، قند ، آب و ویتامین ها ، مواد معدنی و فسفر است. به طور کلی ، باید توجه داشت که درختان گردو علاوه بر میوه با ارزش غذایی بالا ، دارای چوب با کیفیتی نیز هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
از کاشت تا برداشت گردو تویسرکان:
بهترین زمان برای کاشت نهال گردو تویسرکان اوایل بهار است البته برخی از افراد ممکن است در پاییز نهال بکارند که این امر به شرایط آب و هوایی منطقه بستگی دارد. سالهای اولیه کاشت را در نظر بگیرید و در نهایت یک درخت پر محصول وجود خواهد داشت.
مناسب ترین خاک برای کاشت درختان گردو تویسرکان خاک مناسب برای کشاورزی و زهکشی است.خاک خنک و آهکی برای رشد مطلوب نهال مناسب است. به منظور رشد بهتر سیستم ریشه ، توصیه می شود هنگام کاشت نهال عمق مناسب را در نظر بگیرید ، زیرا نهال گردو طیف وسیعی از رشد ریشه را دارد ، به عمق مناسب توجه کنید.
اگر قصد احداث باغ بزرگی را دارید ، هنگام کاشت نهال به فاصله بین نهال توجه کنید باغبان ها معمولاً هنگام کاشت از روش هایی استفاده می کنند.
آبیاری گردو معمولاً نسبت به انواع دیگر کمتر است ، زیرا این نوع نهال مقاومت خوبی در برابر کمبود آب دارد ، در زمستان آب باران این تقاضا را برآورده می کند ، در تابستان نیز می توان نهال ها را با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع خاک هفتگی آبیاری کرد.
کوددهی و هرس گردو تویسرکان بسیار مهم است ، زیرا نهال ها مواد مغذی مناسبی را از طریق خاک دریافت می کنند. اگر خاک از نظر عناصر معدنی مفید فقیر باشد ، باید کوددهی شود. این فقط با تجزیه و تحلیل خاک تعیین می شود. هرس همچنین به عملکرد صحیح درخت کمک می کند ، جوانه های جدید رشد می کنند و شاخه های خشک از بین می روند.
لیکسیا معمولاً زمان برداشت گردو است. شرایط آب و هوایی از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. نهال های گردو تویسرکان معمولاً در اواخر سپتامبر و اوایل ماه اکتبر برداشت می شوند ، بنابراین در این دو فصل اکثر مردم در باغ گردو می چینند.
گردو تویسرکان ؛ وقتی نزدیک به برداشت باشد تغییر می کند ، به عنوان مثال پوست سبز بیرونی آن ترک خورده و پوست چوبی قهوه ای خاکی می شود که جدا شدن از شاخه ها به راحتی انجام می شود. محصولات برداشت شده پس از عملیات لایه برداری و خشک کردن به فروش می رسد. این نهال ها گردو تویسرکان هستند ؛ به دلیل کیفیت بالا ، فروش خوبی در بازار دارند. قیمت گردو تویسرکان هر ساله تغییر می کند.

گردو از درختان ارزشمندی است كه ارتفاع آن می تواند به ۲۰ متر هم برسدو به عنوان یك محصول صادراتی دارای جایگاه خاصی بوده شهر تویسركان (همدان) را به عنوان بهشت گردوهای ایران می شناسند تویسرکان یکی از شهرهای استان همدان در ایران است. تویسرکان در جنوب کوه الوند و شهر همدان واقع شده‌است. این شهر به خاطر تعدد و بزرگی درخت‌های گردویش بسیار معروف است. تویسرکان بعد از مرکز استان، ملایر و نهاوند چهارمین شهر بزرگ استان به حساب می آید. آب و هوای شهر معتدل کوهستانی است. در تویسرکان گردو را به نام "غذای مغز" نیز می شناسند و این فقط به خاطر شباهت آن به مغز نیست، بلكه به خاطر وجود امگا۳ فراوان آن می باشد ، به طوری كه مصرف ۴ عدد گردو در روز موجب افزایش اسید چرب ضروری امگا۳ می گردد. همچنین مغز گردودارای پروتئین، قند، آب و ویتامین، املاح معدنی و فسفر می باشد. مقدار فسفر موجود درگردو با ماهی و برنج وحتی تخم مرغ برابری می كند. در فصل برداشت گردو که معمولا" اواخر شهریور و مهر ماه فصل برداشت این محصول می باشد، بیشتر مردم در باغها مشغول چیدن گردو هستند.

منطقه تويسركان با توجه به شرايط آب و هوايي، يكي از مناسب ترين مناطق براي كاشت گردو مي باشد، زيرا گردو از درختاني است كه طالب آب و هواي كوهستاني و دره اي مي باشد، البته درخت گردو در مناطقي ديگر از ايران و حتي در چين، فرانسه، ژاپن و آمريكا كشت مي شود، اما هيچ يك كيفيت گردوي تويسركان را ندارند. درختان گردو بايد طوري كاشته شوندكه فاصله بين آنها كمتر از ۱۰ متر نباشد، چون بعد از چند سال كه از رشد آن مي گذرد شاخه ها مزاحم يكديگر شده و شاخ وبرگهاي آنان درهم مي پيچد.

بهترين زمان كاشت درخت گردو اوايل بهار است و فصل برداشت آن نيز بستگي به عوامل محيطي دارد و معمولا اواخر شهريور و مهر ماه فصل برداشت اين محصول مي باشد، اما آنچه كه بايد مد نظر قرار گيرد اين است كه هنگام برداشت گردو پوست آن بايد به رنگ قهوه اي مايل به خاكي درآمده باشد و پوست آن به راحتي ازگردو جدا شود.

به علت زود گل بودن برای باغات تجاری توصیه نمی شود.

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو تویسرکان
خرید: 09141811520
نهال گردو تویسرکان
خرید: 09141811520
نهال گردو تویسرکان
خرید: 09141811520
نهال گردو تویسرکان
خرید: 09141811520
نهال گردو تویسرکان
خرید: 09141811520
نهال گردو تویسرکان
خرید: 09141811520
li>