خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند

 معرفی نهال گردو دماوند:
نهال گردو دماوند ؛ یکی از سخت ترین نهال های گردو است ، همانطور که از نام آن پیداست ، در منطقه دماوند در استان تهران رشد می کند. این نهال ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و با گذشت زمان نه تنها در دماوند بلکه در شهرها و حتی کشورهای دیگر نیز پرورش می یابند. یک مزیت مهم نهال گردو دماوند این است که اگر آنها در شرایط مساعد پرورش داده شوند ، می توانید به راحتی برای سالهای زیادی برداشت خوبی داشته باشید که این امر آن را به یکی از پر فروش ترین نهال گردو تبدیل می کند.
قیمت تقریبی نهال گردو دماوند در بازار نهالستان چقدر است؟
قیمت نهال گردو دماوند ؛ در بازار نهالستان بازار بسته به نوع نهال و اینکه آیا به صورت دانه ریشه ، بذر گلدان یا گیاهان گلدان وجود دارد ، متفاوت است ، اما به طور کلی ، قیمت این نهال در حال حاضر 7000 است به 50،000 بین توماس. نهال گردو دماوند ارزانترین نهال ریشه است ، قیمت آن حدود 100000 تا 20000 تومان و گرانترین آن نهال گلدان ، قیمت حدود 400 تا 50000 تومان است.
محل مبدا و آب و هوای مناسب برای پرورش نهال گردو دماوند:
نهال گردو دماوند ؛ ایران یکی از نهال های بومی کشورمان است و در منطقه دماوند تهران کاشته شده است. ویژگی اصلی این نوع نهال ها توانایی تحمل خشکسالی یا خشکسالی و کمبود آب است این مزیت باعث می شود که بتوان این نهال ها را در مناطقی که بارندگی کمتری دارند کاشت.
از طرف دیگر نهال گردوی دماوند ؛ علاقه خاصی به سرما دارد و باید نیازهای خنک کنندگی آن را برطرف کند ، به طوری که نهال آن باید در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد حدود 700-800 ساعت نگهداری شود ، تا بتوانیم بهترین برداشت را بدست آورید. از طرف دیگر ، داشتن آن مقاومت در برابر سرما را افزایش می دهد. به طور کلی ، این نهال ها برای کاشت در مناطق سردسیر بسیار مناسب هستند.
عملکرد درخت بالغ گردو دماوند چقدر است و سن این درخت گردو چقدر است؟
سرعت رشد این درخت متوسط ​​بود اما طولی نکشید که جوانه های این درخت به شاخه های میوه ای بزرگ و متراکم تبدیل شدند. نتیجه اصلی این درخت هفتمین سال پس از کاشت است ، در صورت مناسب بودن شرایط آب و هوایی و کاشت می تواند تا 30 سال محصولات با کیفیت بالا را برای شما فراهم کند. این نهال وقتی بالغ شود می تواند سالانه 3 تا 3.5 تن گردو تولید کند که عدد مناسبی است به علاوه مقاومت به سرما و کمبود آب این نهال.
ویژگی های مهم مغز گردو برای بدن انسان:
گردو ممکن است چیزی فراتر از یک ماده غذایی باشد. این محصول حاوی مواد بسیار مفیدی است که هر یک از آنها برای ارزشمند کردن غذا کافی است ، اما در اینجا می توان از همه آنها به عنوان محصول استفاده کرد.
مصرف منظم گردو در بهبود حافظه و عملکرد مغز و همچنین کاهش استرس و اضطراب تأثیر مثبت دارد. محتوای امگا 3 در گردو آنقدر زیاد است که یک وعده در روز می تواند تقاضای روزانه همه برای امگا 3 را برآورده کند.
از طرف دیگر ، میوه نهال گردو دماوند ؛ این میوه غنی از آنتی اکسیدان ، ویتامین E ، پلی فنول و ملاتونین است که می تواند از گرفتگی عروق و سکته جلوگیری کند و مقاومت بیشتری در برابر سرطان های مختلف بدن ما ایجاد کند. گردو همچنین می تواند رادیکال های آزاد موجود در سیتوپلاسم را خنثی کرده و از آسیب سلولی ناشی از وجود ترکیبات منگنز و مس جلوگیری کند.
گردو دماوند ؛ ترکیب آن حاوی حدود 30٪ چربی است ، به دلیل طبیعی بودن این روغن ، نه تنها برای بدن بی ضرر نیست ، بلکه در بسیاری از موارد برای بدن نیز مفید است.
فصل کاشت و مرحله کاشت مناسب برای نهال گردو دماوند کدام است؟
بهترین زمان کاشت این نهال ها زمانی است که نهال ها به یک یا دو سال رسیده اند. با توجه به نهال های گردو دماوند ؛ علاقه زیادی به سرما دارد ، قطعاً برای رشد طبیعی و نتایج خوب نیاز به گذراندن زمستان سرد است ، بنابراین می توان گفت بهترین زمان کاشت در پاییز است.
خاک کاشت این نهال ها باید سبک و آهکی باشد و زهکشی خوبی داشته باشد تا شرایط رشد مناسب فراهم شود. برای کاشت نهال گردو دماوند ، باید سوراخی به عمق حدود 2 متر حفاری کرده و ریشه نهال را درون آن قرار دهیم. هنگام کاشت حتما به ریشه آسیب نرساند.
بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو دماوند و ارتفاع این درخت چقدر است؟
به طور کلی ، درختان گردو نور ساطع نمی کنند و برای رشد طبیعی ، شکوفه دادن و میوه دهی به نور کافی و مناسب نیاز دارند ، در واقع آنها نور دوست هستند. اگرچه فاصله مناسب برای کاشت نهال گردو حدود 10 متر است تا بتواند ریشه ها رشد کرده و رطوبت یکسانی را در همه قسمتها دریافت کنند و نور کافی دریافت کنند تا شاخه ها با یکدیگر تداخل نداشته باشند ، اما مسائل دیگر نیز تأثیرگذار خواهد بود. این مشکل.
در باغ ، فضای ما برای کاشت نهال عموماً محدود است. باغ هر چقدر هم بزرگ باشد ، طبیعتاً صاحب خانه امیدوار است که نهال بیشتری بکارد و به دنبال آن نهال گردو دماوند ، با فاصله ای حدود 8 متر در 8 متر. در مناطقی که شیب دارند ، می توان فاصله را کمتر در نظر گرفت.
به طور کلی ، تعداد نهال های کاشته شده در هر هکتار حدود 100 L 200 درخت است. ارتفاع درخت گردو دماوند ؛ این معمولاً اهمیت حفظ فاصله بین نهال را دو چندان می کند. از طرف دیگر ، فاصله مناسب بین نهال ها فضا را برای فتوسنتز فراهم می کند.
درخت گردو دماوند چند ساله است و چه عواملی بر طول عمر درخت تأثیر می گذارد؟
ماندگاری درخت گردو دماوند ؛ اگر به درستی کاشته شود ، حداقل 30 سال عمر دارد. این درخت پس از هفتمین سال زندگی خود می تواند شروع به باردهی کند و هر ساله 3 تا 3.5 تن گردو برای فروش تهیه کند. مشاهده اینکه درخت در زمستان به مقاومت در برابر سرما احتیاج دارد ، تأمین خاک مناسب و رعایت فاصله مناسب هنگام کاشت ، بر زندگی و سلامت درخت تأثیر می گذارد.
مهمترین بیماریهایی که یک درخت گردو ممکن است تجربه کند:
آفات و بیماری های بسیاری وجود دارد که بر زندگی و سلامت درختان تأثیر می گذارد. نهال گردو دماوند ؛ مانند سایر درختان گردو ، مستعد بیماری هایی مانند آنتراکنوز است ، اما مقاومت خوبی در برابر آن دارد. با این حال ، بیماری های دیگر مانند شانکر باکتریایی و پوسیدگی تاج پوست و ریشه ها همچنان نهال را تهدید می کنند. گال گیاهی یا تغییر شکل گیاهان و آفت هایی مانند اشکالات سیب ، افسنطین ، کرم ها و شته ها و اشکالات شلغم نیز می توانند به سلامت درخت گردو دماوند آسیب برسانند.
یکی از مشکلات زندگی نهال گردو پدیده گره خوردن شب است که در طی آن اندام های گیاه بخصوص برگها و گلها شب بسته می شوند تا گیاه از اختلاف دمای شبانه روز محافظت شود. این یک پدیده طبیعی است ، پس نگران نباشید.
بهترین کود و سم برای بهبود کارایی نهال گردوی دماوند:
یکی از مواردی که هنگام کاشت درختان به ویژه نهال گردو دماوند اتفاق می افتد ؛ انتخاب خاک مناسب و کود بسیار مهم است ، در واقع برای رشد سریع تر نهال گردو ، باید غذای گیاه به اندازه کافی تأمین شود. کود مورد نیاز این نهال ها باید ترکیبی از کود حیوانی و کود شیمیایی باشد و حاوی مقدار مشخصی پتاسیم ، فسفر ، آهن ، روی ، مس ، ازت و سایر مواد مورد نیاز باشد که در 1.5 تا 2 متر سوراخ برای کاشت درختان ریخته می شود . آره.
چه موقع باید درختان گردو دماوند هرس شوند و چگونه؟
همانطور که قبلاً ذکر شد ، نهال های گردو دماوند ؛ اگرچه سرعت رشد آنها متوسط ​​است ، شاخه های آنها متراکم و بزرگ است ، که باعث می شود هرس درخت بیشتر شود. هرس به معنای از بین بردن شاخه ها و برگ های اضافی از درخت است که باعث می شود نور بیشتری به شاخه های پایین تر برسد و جریان هوای بیشتری بین شاخه ها و مناطق مختلف درخت ایجاد شود. میزان هرس برای هر شاخه باید حداقل 30 سانتی متر باشد.
محتوای چربی یا روغن گردو دماوند:
میوه این نهال بزرگ و بیضی شکل ، پوسته آن ضخیم و سفت و رنگ مغز گردو آن قهوه ای روشن است. نسبت مغز گردو دماوند ؛ میوه آن حدود 47٪ و وزن مغز گردو حدود 22 گرم است. نهال گردو گردو دماوند ؛ حاوی حدود 30٪ چربی است که یک روغن طبیعی است و به بدن آسیب نمی رساند. در عین حال ، اگر به طور مکرر استفاده شود ، ویژگی هایی دارد که بسیاری از افراد می توانند ببینند. همین روغن در مغز گردوی دماوند تأثیر زیادی در قیمت آن در بازار دارد.

قدرت رشد درخت:متوسط - قوی

تراکم شاخه :باز-متراکم

عادت رشد:گسترده

حداکثر عملکرد میوه:۳-۳.۵ تن در هکتار

وزن میوه : .۱۳.۰۹

وزن کغز میوه :۶.۲۲ درصد

مغز میوه :۴۷ %

شکل میوه :بیضی کشیده

رنگ مغز میوه :قهوه ای روشن

ضخامت پوست چوبی :متوسط

چسبندگی دو نیمه پوست چوبی : متوسط

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی : متوسط

ریزش گل ماده PFA:خیلی کم

وضعیت دیکو گامی :پروتاندر

مقاومت به بیماری انتراکتوز:مقاوم

مقاومت شاخه و میوه به بیماری بلایت :نسبا حساس

رقم گرده دهنده:گردو جمال Z۶۳

فی ثبت گردیده و سابقا به نام Z۳۰ بوده است.

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو دماوند
خرید: 09141811520
نهال گردو دماوند
خرید: 09141811520
نهال گردو دماوند
خرید: 09141811520
نهال گردو دماوند
خرید: 09141811520
نهال گردو دماوند
خرید: 09141811520
نهال گردو دماوند
خرید: 09141811520
li>