خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو رقم جمال

نهال گردو رقم جمال

نهال گردو رقم جمال

معرفی نهال گردو جمال:
نهال گردو جمال ؛ این یک گردوی اصلاح شده ایرانی است و نام آن از مهندس آقای جمال عاطفی آمده است. جمال عاطفی یکی از رهبران در زمینه کشت گردو در ایران محسوب می شود. درخت گردو جمال ؛ از انواع گردوی ضیا آباد است. این نیمی از شاخه ها به صورت پهن و شاخه ها به صورت پراکنده هستند. در واقع شاخه ها و برگ های گردو جمال از هم فاصله دارند و بزرگ و بزرگ می شوند.
نهال گردو جمال ؛ آنها دو پوسته دارند ، اولی سبز روشن است و بافت آن بسیار نرم است. پوسته دوم همان پوست خشک میوه است. پوست سبز این درخت گردو به راحتی از پوست جدا شده و ضخامت پوست آن بسیار نازک است.
شکل ظاهری گردو جمال ؛ شکل آن کشیده و رنگ مغز گردو آن قهوه ای روشن است. همچنین می توان هسته گردو را از پوست آن جدا کرد. وزن مغز گردو جمال حدود 5.92 گرم است.
قیمت تقریبی نهال گردو جمال در بازار نهالستان چقدر است؟
قیمت انواع مختلف نهال گردو به عوامل زیادی از جمله شرایط آب و هوایی ، مغز گردو و پوست گردو بستگی دارد. قیمت نهال گردو از 15000 تومان شروع و تا 120،000 تومان ادامه داشت. قیمت نهال گردو جمال در سال 1999 نیز از 45000 تا 65،000 تومان متغیر بود.
محل مبدا و آب و هوای مناسب برای پرورش نهال گردو جمال.
آب و هوای معتدل ، مرطوب ، خشک و مدیترانه ای برای پرورش نهال گردو جمال بهترین است.
کیفیت مغز گردوی جمال ؛ به نوع آن بستگی دارد ، اما نمی توانید تأثیر آب و هوا را روی رشد این درخت نادیده بگیرید. همدان ، خراسان شمالی ، کرمان ، کردستان و سایر شهرها و سه منطقه ای که این درخت رشد می کند و میوه های خوبی می دهد.
مقاومت به خشکی درخت گردو جمال ؛ درصد قابل قبولی دارد. با این حال ، رشد و گسترش این درخت نیز به آبیاری منظم نیاز دارد. "خشومورف" یا نحوه سازگاری گیاهان با خشکسالی این درخت باید با آبیاری مناسب همراه باشد.
نهال گردو جمال ؛ مانند سایر درختان گردو ، برای رشد بهتر به سرما احتیاج دارند. زمان لازم برای افزایش نیازهای خنک سازی این درخت بین 600 تا 800 ساعت است. دمای مناسب برای رشد این نهال در سرما بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است.
لطفا توجه داشته باشید که دمای بین 42 تا 50 درجه سانتیگراد برای رشد درختان گردو جمال مناسب نیست و به برگ و مغز گردو آسیب می رساند.
نهال گردو جمال ؛ مانند سایر نهال ها ، رشد و فتوسنتز آن به نور خورشید ، خاک مناسب ، غذای گیاه ، آبیاری و غیره نیاز دارد. گیاهان و درختان نیز از عوامل طبیعی مانند هورمون های رشد بهره مند می شوند. هورمون اکسین یکی از این عوامل است که در رشد درختان نقش مهمی دارد.
عملکرد درخت بالغ گردو جمال چقدر است و سن این درخت گردو چقدر است؟
حجم شکوفه درختان گردو جمال در حال افزایش است. گلهای ماده روی درخت گردو جامع زودتر از گلهای نر شکوفا می شوند. این درخت از 3 تا 4 سالگی شروع به باردهی می کند.
افزایش نتایج از 5 سالگی شروع می شود و به حداکثر می رسد. این درخت گردو رشد خوبی دارد و حداکثر عملکرد آن هنگام برداشت حدود چهار تن در هکتار است.
بهترین زمان باردهی برای نهال های گردو جمال ؛ این دوره بلوغ درخت است و در این زمان می توانید گردو بیشتری برداشت کنید. به طور کلی ، عملکرد درختان گردو به نوع مراقبت از نهال ، شرایط خاک ، آب و هوا ، آبیاری و غیره بستگی دارد.
ویژگی های مهم مغز گردو برای بدن انسان ؛
1. مغز گردو ، مانند سایر مغزهای خوراکی ، از انواع مواد معدنی مهم تشکیل شده که برای سلامتی انسان مفید است. مغز گردو حاوی مواد معدنی مانند اسید فولیک یا ویتامین B9 ، فسفر ، ویتامین B6 ، ویتامین E و ... است.
2. آنتی اکسیدان ؛ یکی از مهمترین خواص مغز گردو ، خاصیت آنتی اکسیدانی آن است. دلیل بیشترین میزان آنتی اکسیدان در مغز گردو ، پوست نازک قهوه ای آن است. آنتی اکسیدان ها در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارند. آنتی اکسیدان ها همچنین می توانند بدن را در برابر بیماری های قلبی محافظت کنند.
3. از بیماری قلبی جلوگیری کنید ؛ مصرف مغز گردو جمال برای سلامت قلب بسیار مفید است. گردو همچنین در کاهش کلسترول بد خون ، بهبود گردش خون در بدن ، کاهش تشکیل پلاک رگ های خونی ، کاهش التهاب و غیره نقش دارد.
4- عملکرد مغز را تقویت کنید ؛ گردو به تقویت حافظه و جلوگیری از بیماری آلزایمر کمک می کند.
5- کنترل فشار خون ؛ بیماران مبتلا به فشار خون می توانند از مغز گردو برای کنترل و کاهش فشار خون استفاده کنند. گردو همچنین می تواند استرس را به طور موثری کنترل کند.
6. چربی خون را کنترل کنید ؛ همانطور که قبلاً گفته شد ، مغز گردو در کاهش کلسترول بد خون نقش دارد. برای بهبود چربی خون و کاهش تری گلیسیرید می توانید از گردو استفاده کنید.
فصل کاشت و مرحله کاشت مناسب برای نهال گردو جمال کدام است؟
زمینی برای کاشت نهال گردو جمال ؛ باید در بین زمین ، با شیب یکنواخت و زهکشی خوب کاشته شود. اگر خاک و خاک قبل از کاشت آماده نشود ، درختان گردو نمی توانند انتظار داشته باشند که میوه های خوبی تولید کنند.
برای کاشت این نهال ها باید حفره ای به عمق 1.8 متر حفر شود. این سوراخ ها باید با کود پر شوند و نشت آب در زمستان طول می کشد. خاک یکبار در زمستان آبیاری می شود.
بهترین زمان کاشت نهال گردو جمال ؛ زمستان و مارس است. در این ماه سوراخ های کوچکی در خاک ایجاد کنید تا برای کاشت نهال گردو آماده شوید. هنگام کاشت ، ریشه های آسیب دیده باید از بقیه جدا شده و اصلاح شوند.
بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو جمال و ارتفاع این درخت چقدر است؟
حداقل فاصله نهال گردو جمال ؛ باید ده متر در ده متر باشد. البته برخی از باغبان ها انتخاب می کنند درختان گردو هشت بار هشت یا هفت بار هفت بکارند.
فاصله نهال برای رشد و باردهی درخت بسیار مهم است. همانطور که قبلا ذکر شد ، شاخه ها و برگ های گردو جمال به طور گسترده و باز رشد می کنند. درخت گردو جمال یک درخت بلند است ، می بینید که درخت بین 5 تا 9 متر رشد می کند.
درخت گردو جمال چند ساله است و چه عواملی بر طول عمر درخت تأثیر می گذارد؟
ماندگاری درخت گردو جمال ؛ دارای 80 سال سابقه است که در طی آن می توانید از میوه این درخت بهترین استفاده را ببرید. هشتاد سال بعد ، کیفیت و عملکرد درخت به تدریج کاهش یافت.
مراقبت منظم از درختان ، کنترل آفات و بیماری های مرتبط با نهال گردو جمال ، آبیاری مناسب ، خاک حاصلخیز ، شاخه های هرس و گی گی همه از عواملی هستند که بر طول عمر درختان تأثیر می گذارند.
مهمترین بیماریهایی که یک درخت گردو ممکن است تجربه کند:
پژمردگی گردو ؛ این بیماری یکی از بیماری های شایع در درختان گردو جمال است. یک باکتری عامل اصلی این بیماری است و در زمستان در جوانه های درخت لانه می سازد. با رشد باکتریها ، برگها مرطوب شده و لکه های قهوه ای روی برگها ظاهر می شوند.
آنتراکنوز گردو ؛ بیماری دیگر درخت گردو آنتراکنوز است که باعث ریزش برگهای درخت می شود. این بیماری باعث ضعیف شدن درختان و ایجاد لکه های قهوه ای و قرمز روی برگهای جوان می شود. آنتراكنوز يك بيماري مهم قارچي است.
بیماری قارچی ، گال ، شانکر باکتریایی پوست ، بیماری تاج قارچی و پوسیدگی ریشه از دیگر بیماری های مربوط به درختان گردو است.
بهترین کود و سم برای بهبود کارایی نهال گردو جمال ؛
قبلاً اشاره کردیم که قبل از کاشت نهال گردو جمال ؛ یک سوراخ به عمق 1.8 میلی متر در زمین حفر کنید و آن را با کودهای شیمیایی و کودهای حیوانی بپوشانید.
خاک درخت گردو را باید قبل از کاشت با کودهای طبیعی و کودهای شیمیایی استفاده کرد تا در برابر آفات و بیماری ها مقاومت کند. کودهایی مانند سولفات پتاسیم ، سولفات روی ، سولفات آهن و ... کودهای شیمیایی برای بهبود کارایی نهال های گردو جمال به عنوان غذاهای گیاهی مناسب هستند.
درخت گردو جمال همچنین از کود نیتروژن حاوی اوره و نیترات دو بار استفاده می کند. نهال این نوع گردو باید بیشتر آبیاری شود ، اگر مرتباً و به طور م waterثر آبیاری می کنید ، می توانید در ماه ژوئن و مارس از نیترات آمونیوم و نیترات آمونیوم استفاده کنید تا رشد درختان آسان شود.

 قدرت رشد درخت:متوسط

تراکم شاخه :باز

عادت رشد:گسترده

حداکثر عملکرد میوه:۴ تن در هکتار

وزن میوه :۱۲.۰۴

وزن کغز میوه :۵.۹۲

درصد مغز میوه :۴۹ %

شکل میوه :بیضی کشیده

رنگ مغز میوه :قهوه ای روشن

ضخامت پوست چوبی :نازک

چسبندگی دو نیمه پوست چوبی : متوسط

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی : خیلی راحت

ریزش گل ماده PFA:خیلی کم

وضعیت دیکو گامی :پروتاندر

مقاومت به بیماری انتراکتوز:مقاوم

مقاومت شاخه و میوه به بیماری بلایت :نیمه مقاوم –مقاوم

رقم گرده دهنده:گردو دماند

این گردو ایرانی بوده و توسط علوم باغبانی کرج معرفی شده و بعد از ثبت به احترام جناب اقای جمال عاطفی پدر گردوی ایران اسم گذاری شده.

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو رقم جمال
خرید: 09141811520
نهال گردو رقم جمال
خرید: 09141811520
نهال گردو رقم جمال
خرید: 09141811520
نهال گردو رقم جمال
خرید: 09141811520
نهال گردو رقم جمال
خرید: 09141811520
خرید: 09141811520
li>