خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو روند پیوندی

نهال گردو روند پیوندی

نهال گردو روند پیوندی

نهال گردو روند RDM ، با نام کامل Ronde de montignac ، یکی از انواع گردو بومی ایتالیا است. این تنوع در نهال بنفش نهالستان توسط مهندس رسول بابایی تولید و نمایش داده می شود ، تحت نظارت مهندسان خبره کیفیت مطلوب است. در ادامه این مقاله ، ویژگی های گردو روند پیوند شده را مرور خواهیم کرد و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رقم و نحوه خرید نهال گردو ، لطفا با ما همراه باشید.
مشخصات کامل برای پیوند نهال گردو روند:
نهال های گردو روند RDM به شدت رشد می کنند ، به سرعت بالغ می شوند و سریع محصول می دهند. این رقم حدود 21 روز پس از نشا leaves برگ می دهد و یکی از انواع دیر برگ در بهار است.
گردو روند RDM تقریباً دیر شکوفا می شود ، به دلیل تعداد گل های نر مورد نیاز و ویژگی های دیر شکوفا شدن ، به عنوان بهترین رقم گرده افشانی برای نهال گردو هارتلی ، نهال گردو چندلر و نهال گردو پدرو شناخته می شود. عمر اقتصادی آن حدود 100 سال تخمین زده شده است.
کیفیت این تعداد محصول متوسط ​​است ، ایده آل نیست ؛ فقط نهال های گردوی Frankert می توانند برخی از گل های آن را بارور کنند. رنگ مغز گردو روند سبک است و نسبت مغز آن تقریباً 50٪ است.
توجه: عملکرد و عملکرد رقم گردو روند تقریباً مشابه رقم Walnut Franket است و حتی از رقم Walnut Franket ضعیف تر است.
آب و هوای مناسب برای پرورش نهال های گردو روند RDM:
آب و هوا برای کاشت نهال های گردو روند RDM مناسب است.منطقه معتدل مدیترانه ای و منطقه معتدل خشک و معتدل دارای رطوبت خوبی در مناطق ایران مانند تویسرکان ، آذربایجان ، خراسان شمالی و کردستان (مناطق استپی) است. وزن مغز گردو تا حدودی به نوع رقم آن بستگی دارد ، اما تحت تأثیر شرایط آب و هوایی و بارندگی هنگام رشد گیاه بسیار تحت تأثیر قرار می گیرد. در اینجا به ذکر چند مورد بسنده می کنیم.
شرایط رشد برای پیوند نهال گردو روند:
نیاز به تحمل سرما: نهال گردو برای جوانه زنی در دمای 5-10 درجه سانتیگراد در زمستان به 600-800 ساعت زمان نیاز دارد. بهترین مکان برای پرورش گردو در مناطق سرد زمستانی است.
آبیاری: نیاز آبی به ازای هر هکتار برای نهال گردو 1000 تا 7000 متر مکعب است که بستگی به سن درخت و آب و هوای منطقه کاشت دارد. آبیاری نیز هر 7 تا 10 روز انجام می شود. لازم به ذکر است اگر آب حاوی نمک زیادی باشد (از جمله میله ، بی کربنات ، کلرید ، کربنات) ، آبیاری نهال مناسب نیست.
توجه: حداقل میزان بارندگی برای نهال گردو 760 میلی متر است آبیاری در مناطق کم آب و خشک بسیار مهم است. اگر نهال در خاک با سفره های زیرزمینی آب زیرزمینی بالا کاشته شود ، آسیب می بیند زیرا تخلیه خاک باید در عمق حداقل 3 متر انجام شود.
خاک: سیستم ریشه نهال های گردو روند RDM به صورت عمیق و وسیع رشد می کند ، بنابراین به زمین قابل کشت عمیق و با حداقل عمق 1.5 تا 2 متر نیاز است. خاک لومی (20٪ خاک رس و 40٪ شن و ماسه و لای و غیره) به دلیل ظرفیت زهکشی برای نهال گردو بسیار مناسب است.
کاشت و نشا seed نهال گردو روند:
برای استقرار باغ گردو ایرانی ، فاصله کاشت نهال 10/10 توصیه می شود ، اما برای کاشت گردو روند RDM و سایر انواع گردو پیوندی ، فاصله کاشت 7 × 7 یا 8.8 در نظر گرفته می شود. به طور متوسط ​​در هر هکتار حدود 100 تا 200 اصله نهال گردو خواهیم داشت.
توجه: هنگام کاشت نهال ، محل پیوند باید خارج از خاک و باد باد باشد.
باغ سنتی گردو روند نیاز به جوان سازی و بهبود دارد:
استفاده از ارقام پیوندی و گرده افشان مناسب مانند ارقام گردو روند RDM و همچنین هرس مناسب درختان گردو ، آبیاری مدرن و کنترل آفات باعث افزایش عملکرد متوسط ​​محصولات می شود.
خرید نهال گردو در باغ های سنتی مشاهده نشده است که منجر به افزایش هزینه های تولید و کاهش عملکرد و بهره وری می شود و رقابت با کشورهای پیشرفته در زمینه تولید گردو را دشوار می کند.
از مشکلات باغات سنتی می توان به عدم پیوند نهال ، استفاده نکرده از گرده افشان با کیفیت و عدم انجام عملیات کاشت و برداشت مکانیزه اشاره کرد. همه این مشکلات منجر به این شده که متوسط ​​برداشت محصول ایران به 1.5 تا 2 تن در هکتار برسد ؛ این میزان در کشورهای پیشرفته حدود 5 تا 10 تن است.
رنسانس و بهسازی باغ های سنتی برای بهبود كیفیت و كمیت محصولات مسئله ای ضروری و مهم است و انتظار می رود با اجرای اقدامات بهسازی ، درآمد باغداران افزایش یابد.
آفات و بیماری های شایع درخت گردو روند RDM:
برخی از آفات و بیماری های رایج که به انواع مختلف گردو در کشور من آسیب می رساند شامل گردو روند RDM است: آنتراکنوز گردو ، پوسیدگی ریشه ، آفت سیب گردو و آفات سیب ، کرم سیب ، خمیر گردو ، خمیر تربچه و ... مهمترین آفت گردو.
زمان هرس نهال گردو روند RDM:
در مناطق سردسیر ، هرس نهال گردو روند RDM معمولاً در اواخر زمستان (مارس) تا آوریل انجام می شود. هرس برای از بین بردن شاخه های بیمار ، آسیب دیده و خشک و همچنین شاخه هایی است که اجازه ورود نور و هوا را نمی دهند.
نهال گردو روند RDM بخرید
نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی یک سری معاملات معروف نهال گردو روند است که تولیدات علمی مدرن را تصویب می کند و محصولات با کیفیت بالا ارائه می دهد. نهالستان رویال نهال با فراهم آوردن شرایط ایمن ، مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش توانسته رضایت باغبانان و مشتریان عزیز را جلب کند.
برای کسب اطلاعات و آگاهی از شرایط و امکانات فروش و قیمت محصولات ، لطفاً با تماس با فروش واحد فروش نهالستان آرمین قاسمی رویال نهال تماس بگیرید.

 نهال گردو ی روند RDMمنشا ان کشور ایتالیا بوده و اسم کامل ان روند مولتی ناس است.گردو روند ۲۰ روز بعد از شروع بهار آغاز به رشد میکند.این رقم بهترین گرده دهنده به دلیل تولید زیاد گل نر می باشد.

گردوی روند را برای گرده افشانی گردو چندلر ،گردو فرانکت ،گردو هارتلی و گردو پدرو استفاده می کنند. گردوی روند کیفیت چشمگیری ندارد و نهال گردو فرانکت می تواند گلهای گردو روند را بارور کند.

فاصله کاشت :۷*۵

عمر اقتصادی : بیش از ۱۰۰ سال

ابیاری :۲۰ لیتر در ۲۰ روز

تحمل خشکی : متحمل

وزن میوه : ۱۲

وزن مغز میوه : ۷

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو روند پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو روند پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو روند پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو روند پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو روند پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو روند پیوندی
خرید: 09141811520
li>