خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو سجنو

نهال گردو سجنو

نهال گردو سجنو

 نهال گردو سجنو یکی از انواع تجاری گردو است که در نهال بنفش نهالستان تولید و عرضه می شود ؛ عملکرد و قابلیت باردهی این رقم از سایر ارقام بیشتر است و کیفیت محصول برتر است.
در ادامه این مقاله ، ما قصد داریم مشخصات نهال گردو سجنو و نحوه خرید نهال گردو را بررسی کنیم ، لطفا تا پایان این مقاله با ما باشید.
مشخصات نهال گردو سجنو:
نهال های گردو سجنو انواع دیرگل هستند ، مناسب برای کاشت در مناطق سرد با یخ زدگی شدید ؛ این یک پایه کوتاه و بازگشت سریع است.
توجه: کشت پایه کوتاه مانند نهال گردو سجنو برای کاشت نزدیک مناسب است ؛ زیرا حتی اگر درخت کاملاً رشد کرده باشد ، ارتفاع آن خیلی زیاد نخواهد بود.
از آنجا که گلهای نر زودتر از گلهای ماده باز می شوند ، این رقم باید به عنوان مکمل گرده افشان کاشته شود ؛ برای بهبود کیفیت تولید باغچه ، 2 گرده افشان برای هر 15 نهال گردو سجنو.
نهال ها به صورت نیمه مستقیم رشد می کنند و برای کاشت در ارتفاع 500 تا 1500 متر مناسب هستند و در صورت افزایش ارتفاع ، عملکرد این رقم رو به کاهش است.
توجه: عملکرد و سطح باردهی نهال های گردو سجنو حدود 60٪ بیشتر از سایر ارقام با عملکرد خوب است.
کیفیت محصول خوب است ، شکل ظاهری آن بیضی شکل ، پوست خارجی آن تقریباً سیاه و صاف است ؛ علاوه بر این ، مغز گردو نیز خوشمزه و رنگ آن بسیار سبک است.
شرایط محیطی مناسب برای کاشت نهال گردو سجنو:
مناطق معتدل ، سرد و نیمه خشک آب و هوایی بهترین انتخاب برای کاشت نهال گردو سجنو است. این تعداد نیاز به یک دوره سرد دارد ، در پاییز و زمستان باید 700 تا 1500 ساعت سرد باشد.
عوامل موثر بر رشد نهال گردو سجنو:
آب و خاک دو عامل موثر و ضروری برای رشد نهال گردو هستند که در اینجا به معرفی آنها خواهیم پرداخت.
آب مورد نیاز نهال گردو:
آبیاری نهال گردو سجنو بسیار مهم است ، زیرا اگر از آبیاری درختان غافل شوید ، امسال و چند سال آینده محصول کاهش می یابد.
مقدار آب مورد نیاز برای آبیاری یک هکتار از درختان بر اساس سن درخت ، عملکرد ، تراکم کاشت و شرایط آب و هوایی منطقه کاشت تخمین زده می شود.
توجه: به طور کلی ، میانگین آب مصرفی برای آبیاری یک هکتار درخت گردو معادل 1000 تا 7000 متر مکعب است ؛ علاوه بر این ، هر 7 تا 10 روز درختان در منطقه سایه دار آبیاری می شوند.
کیفیت آب و روش های آبیاری بسیار مهم و م effectiveثر است ریشه نهال های گردو سجنو به شوری و شرایط طغیان حساس هستند که در این صورت از فلج گیاه (سکته) رنج می برند.
بافت خاک مناسب:
سیستم رشد و ریشه زایی درختان گردو عمیق و گسترده است ، بنابراین استفاده از زمین های زیر کشت با عمق حداقل 1.5 متر بسیار مهم و ضروری است.
به دلیل ظرفیت زهکشی ، لوم بهترین انتخاب برای نهال های گردو است که از 20٪ خاک رس ، 40٪ گل و 40٪ شن تشکیل شده است.
توجه: اگر خاک سخت و کم عمق باشد ، رطوبت اطراف ریشه راکد می شود و شرایط را برای پوسیدگی فراهم می کند.
اهمیت و ضرورت لقاح درخت گردو:
قبل از کاشت نهال گردو ، شرایط خاک را بررسی کنید تا محتوای عناصر اساسی را درک کنید ؛ مهمترین و موثرترین عناصر برای رشد درخت پتاسیم ، نیتروژن ، فسفر ، آهن ، کلسیم ، منگنز ، مس و روی هستند که توسط مربوطه آزمایش شده اند کارشناسان
بسته به نوع خاک و مقدار مورد نیاز ، این عناصر با کود و خاک مخلوط می شوند و قبل از کاشت نهال در گودال حفر شده ریخته می شوند.
در مرحله اولیه رشد نهال گردو ، به دلیل سرعت بالای ریشه زایی ، کودهای آلی و کودهای شیمیایی مورد نیاز در زمستان به صورت چاله کود در درختان اعمال می شود.
توجه: گودال کود گودالی است که در زیر سایه درخت حفر شده است ، به عمق 1 متر و عرض 40 سانتی متر.
روش کاشت و فاصله نهال های گردو سجنو:
با کاشت انواع پیوند پایه کوتاه ، فاصله کاشت 7 7 7 یا 888 محاسبه می شود ؛ نهال های گردو سجنو نیز در فاصله 6.7 بوته کاشته می شوند که طبق این روش کاشت ، در هر هکتار حدود 300 اصله نهال گردو خواهیم داشت.
بیماری های درخت گردو و آفات حشرات:
مهمترین و شایعترین آفات و بیماریهای گزارش شده در کشور من عبارتند از:
بیماری ها: آنتراکنوز گردو ، پوسیدگی تاج ریشه ، پوسیدگی ریشه آرمیلاریا ، پوسته باکتریایی تاج ، زخم پوستی باکتریایی:
آفات: یخ گردو ، یخبندان زنبور عسل ، یخبندان سیب ، شته های گردو ، مگس های پوست گردو ، کنه های زگیل برگ گردو و مهمتر از همه ، یخ پروانه ای یا شلغمی
ضرورت و اهمیت هرس درختان گردو:
هرس درخت گردو در مناطق سردسیر معمولاً از مارس تا آوریل برای قطع و از بین بردن شاخه های بیمار ، آسیب دیده و خشک و همچنین شاخه های زاویه دار تیز (برای جلوگیری از رسیدن نور و هوا) انجام می شود.
نهال گردو سجنو را بخرید:
نهال گردو سجنو یکی از انواع گردوی پربازده است که توسط نهاستان رویال نهال تولید و کاشته می شود ، کلیه نهال های این مجموعه دارای گواهی بهداشت ، شناسنامه و مجوز رسمی به باغداران و مشتریان عزیز می باشند.
برای خرید محصولات مورد نظر ، درک قیمت ها و دریافت خدمات مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

گردو سجنو میوه ای بیضی شکل و پوستی نسبتا صاف و تیره دارد.درخت گردو سجنو پایه کوتاه بوده و مناسب مناطقی است که یخبندان های طولانی دارند.

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو سجنو
خرید: 09141811520
نهال گردو سجنو
خرید: 09141811520
نهال گردو سجنو
خرید: 09141811520
نهال گردو سجنو
خرید: 09141811520
نهال گردو سجنو
خرید: 09141811520
نهال گردو سجنو
خرید: 09141811520
li>