خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو شبین

نهال گردو شبین

نهال گردو شبین

نهال گردو شبین یکی از پربارترین ارقام محلی در ترکیه است ؛ مهندس نهالستان ارغوان نهال رسول بابایی یکی از مراکز کشت و رشد این رقم وارداتی است.
در این مقاله ، ما مشخصات نهال گردو شبین و نحوه خرید نهال گردو را تا پایان با ما معرفی خواهیم کرد.
مشخصات نهال گردو شبین:
نهال گردو شبین یکی از انواع گردو با رشد سریع و پرمحصول بومی ترکیه است.این رقم دارای دوره اواخر گلدهی است و برای رشد در مناطق سردسیر کوهستانی بسیار مناسب است.
یکی از مزایای نهال گردو شبین پوست کاغذ ، عملکرد بالا و عملکرد بالا است و کیفیت محصول این رقم خوب است.
توجه: نهال گردو شبین نیاز به گرده افشانی دارد ، بنابراین برای اطمینان از باروری نهال ، به ازای هر 15 نهال 2 عدد نهال گرده افشانی کنید.
نهال های گردوی بیلچک و نهال گردوی یالووا بهترین ارقام گرده افشانی این رقم است ؛ از معایب رقم گردو شبین این است که به نور شدید آفتاب و آفتاب سوختگی حساس است.
توجه: مناسب ترین ارتفاع برای کاشت نهال این گونه 600-1500 متر از سطح دریا است.
عوامل محیطی و عوامل تأثیرگذار برای رشد نهال گردو شبین "
نهال های گردو شبین انواع دیرگل هستند ، در اواخر بهار در برابر سرما مقاوم هستند و به آفتاب و آفتاب سوختگی حساس هستند ، بنابراین دمای پایین در تابستان برای رشد این رقم مناسب است و میوه را پر می کند.
توجه: حفظ دمای 27 تا 33 درجه سانتیگراد چند هفته قبل از برداشت مهم و ضروری است ، زیرا این شرایط به پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن کمک می کند.
اقلیم:
بهترین آب و هوا برای پرورش نهال گردو شبین آب و هوای معتدل مدیترانه ای است ؛ اگر در معرض رطوبت نسبی پایین و دمای بالاتر از 45 درجه سانتیگراد قرار گیرد ، این تعداد به شدت آسیب می بیند.
اگر در منطقه رشد هوا در این منطقه خنک باشد ، نتایج نهال گردو شبین به تأخیر نمی افتد ، بنابراین باغبان خسارتی نخواهد دید.
الزامات خنک کننده:
جوانه های تولید مثل نهال گردو برای رشد در پاییز و زمستان به 700-1500 ساعت سرما و دمای پایین نیاز دارند.
ارتفاع مناسب کاشت نهال گردو شبین:
ارتفاع مناسب کاشت نهال گردو شبین حدود 600 تا 1500 متر از سطح دریا است که در صورت افزایش ارتفاع ، شاهد کاهش عملکرد خواهیم بود.
خاک قابل استفاده:
از خصوصیات نهال گردو گسترده و عمیق بودن سیستم ریشه است ، بنابراین برای کاشت این گیاه حداقل 1.5 تا 2 متر زمین قابل کشت نیاز است.
مناسب ترین بافت خاک برای رشد نهال های گردو ، خاک لومی است ، مقدار خاک رس آن 20٪ و مقدار گل و لای 40٪ است ، زیرا این خاک زهکشی خوبی دارد.
اگر خاک کم عمق و سخت باشد ، شرایط راکد آب و رطوبت اطراف خاک را فراهم می کند و باعث پوسیدگی ریشه می شود.
نیاز آبیاری نهال گردو شبین:
نهال های گردو شبین در طول دوره رشد خود مراحل مختلفی را طی می کنند اگر آبیاری درختان مورد غفلت واقع شود ، عملکرد امسال و سال آینده کاهش می یابد.
با در نظر گرفتن مشخصات سن درخت ، پتانسیل رشد ، عملکرد ، تراکم کاشت و شرایط آب و هوایی ، میزان آب مورد نیاز برای آبیاری درختان در هکتار را تعیین کنید.
توجه: مقدار متوسط ​​آب مورد نیاز برای آبیاری درختان گردو در هر هکتار حدود 1000 تا 7000 متر مکعب برآورد شده است.
آبیاری به روشهای مختلف هر 7 تا 10 روز انجام می شود. آبیاری ، راه راه ، بارانی ، قطره ای و آبیاری قطره ای در زیر سایه درختان گردو انجام می شود.
توجه: در سیستم های آبیاری تحت فشار ، Baboller بهترین روش است زیرا یک یا دو دریچه در کنار هر نهال قرار می گیرد.
آب مورد نیاز آبیاری را می توان از طریق رودخانه ها ، قنات ها یا چاه ها تأمین کرد آب با نمک زیاد برای آبیاری نهال گردو شبین مناسب نیست.
ضرورت کوددهی درختان گردو:
از آنجا که نهال های گردو شبین در مراحل اولیه رشد ریشه بسیاری دارند ، باید محتوای عناصر اساسی در خاک منطقه کاشت نهال مانند پتاسیم ، نیتروژن ، فسفر ، آهن ، کلسیم و غیره بررسی شود.
پس از تعیین نوع خاک و نوع کمبود ، عناصر مورد نیاز به صورت کود با خاک ترکیب شده و قبل از کاشت نهال در گودال حفر شده ریخته می شوند.
خاک حاصلخیز قبل از کاشت فواید زیادی دارد و برای رشد گیاهچه بسیار م effectiveثر است ؛ از آنجا که درختان گردو در اوایل دوره رشد ریشه فراوانی دارند ، از کودهای شیمیایی و کودهای آلی در زمستان به صورت چاله کود در درختان استفاده می شود.
توجه: گودال کود گودالی است که در زیر سایه درخت حفر شده است ، به عمق 1 متر و عرض 40 سانتی متر.
فاصله و حالت کاشت:
برای احداث باغ گردو ایرانی ، به دلیل بلند بودن درخت از این رقم ، فاصله کاشت 10 × 10 و رقم پیاز پیوند پیشنهادی 8 × 8 یا 7 7 7 است. در این فاصله می توان گفت که در هر هکتار حدود 100 تا 200 اصله نهال گردو وجود دارد.
آفات و بیماری های رایج:
مهمترین آفات گردو عبارتند از: اشکالات سیب ، یخ زدگی گردو ، افسنطین ، شته و پروانه های گردو یا Zeuzera pyrina
بیماری های شایع درختان گردو: آنتراکنوز گردو ، پژمردگی گردو ، پوسیدگی کلاهک ریشه ، دلمه باکتریایی تاج
نهال گردو شبین را بخرید:
نهالستان رویال نهال یکی از بزرگترین مراکز فروش نهال در کشور است. کلیه محصولات گواهی بهداشت ، مجوزهای رسمی و کارت شناسایی ارائه می دهند.
این مجموعه انواع مختلفی از نهال گردو از جمله نهال گردو شبین را تولید می کند و مستقیماً در سراسر کشور با قیمت مناسب به فروش می رساند.
برای خرید محصولات مورد نظر خود ، بررسی اطلاعات موجودی کالا و قیمت و اطلاعات شرایط فروش با ما تماس بگیرید.

 گردو شبین از گردو های بومی ترکیه می باشد یکی از پر بازده ترین و زود بازده ترین گردو ها ی ترکیه محسوب می شود.این گردو بسیار کاغذی بوده و دیر گل می باشد.یکی از عیب های این رقم حساسیت به افتاب وسوختگی می باشد.گرده افشان این رقم گردو بیلچیک و گردو یالووا می باشد.

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو شبین
خرید: 09141811520
نهال گردو شبین
خرید: 09141811520
نهال گردو شبین
خرید: 09141811520
نهال گردو شبین
خرید: 09141811520
نهال گردو شبین
خرید: 09141811520
نهال گردو شبین
خرید: 09141811520
li>