خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز

نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز

نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز

 معرفی نهال گردو ضیاء آباد:
از جمله انواع نهال های گردو ضیاء آباد ؛ می توان به نهال گردوی کاغذی ، پای کلاغ و خوشه یا اسرائیل اشاره کرد. در این مقاله معروف ترین و با کیفیت ترین گونه های درخت گردو ضیاء آباد را معرفی می کنیم که به آن گردوی اسرائیلی گفته می شود و یکی از پر فروش ترین هاست.
گونه های فلسطینی نهال گردو ضیاء آباد ؛ یکی از گونه های کوتاه درخت و رشد سریع درخت است ؛ به تعبیری تاج آن کوچک است اما در عین حال بسیار پر است. گلهای ماده به تنهایی رشد می کنند و میوه ها به صورت خوشه یا خوشه رشد می کنند.
درخت گردو ضیاء آباد به دلیل ضخامت پوست نازک و چوبی ، 50٪ نسبت هسته به پوسته و دوام بالا شناخته شده است.
محل مبدا و آب و هوای مناسب برای پرورش نهال گردو ضیاء آباد:
وجه تمایز گونه اسرائیلی گردو ضیاء آباد ؛ این گیاه دیر شکوفا می شود و زود بازده می شود ، به همین دلیل تحمل دمایی در حدود (-10) درجه سانتیگراد دارد و گزینه خوبی برای رشد در مناطق سرد و معتدل است. البته باید توجه داشت که گونه های این گونه متفاوت هستند ، بنابراین تحمل آنها در برابر سرما ، خشکسالی و کم آبی نیز متفاوت است.
عملکرد درخت بالغ گردو ضیاء آباد چقدر است و سن این درخت گردو چقدر است؟
اسرائیل نهال گردوی ضیا Ab آباد را پرورش می دهد ؛ آنها از سال اول شروع به باردهی می کنند اما از سال سوم این نهال های گردو نتایج اقتصادی دارند. در سال اول فقط دو عدد گردو وجود دارد و در سال سوم این تعداد به حدود 20 عدد می رسد.
هرچه نهال قدیمی باشد ، گردو ضیاء آباد ؛ افزایش می یابد ، بهره وری آن افزایش می یابد ، بنابراین می توان گفت که بهره وری آن هر ساله به طور متوسط ​​حدود 30٪ افزایش می یابد. اما به طور متوسط ​​این درخت گردو با رسیدن به اوج باردهی می تواند حدود 60 کیلوگرم وزن تحمل کند.
سن نهال های گردو ضیاء آباد و عواملی که روی سن تأثیر می گذارند:
کارشناسان پیش بینی می کنند که عمر مفید و اقتصادی گونه های درختی گردو ضیاء آباد اسرائیلی تقریباً 80 سال است. طول عمر و اقتصادی بودن درخت گردو ضیاء آباد باعث محبوبیت آن در بسیاری از کشاورزان می شود.
البته باید توجه داشت که عوامل زیادی در زندگی اقتصادی یک درخت مثر است ، از جمله کاشت مناسب نهال ، کیفیت خاک نهال ، آبیاری کافی و اصولی و پیشگیری و کنترل آفات و بیماری ها. .
فصل کاشت و مرحله کاشت مناسب برای نهال گردو ضیاء آباد کدام است؟
از آنجا که نهال های اسرائیلی گردو ضیاء آباد ؛ گلدهی به 300 تا 1500 ساعت سرما نیاز دارد ، مناسب ترین درجه حرارت برای این نهال ها -7 تا -10 درجه سانتیگراد است ، مناسب ترین زمان برای کاشت این نهال ها اوایل پاییز است ؛ البته این زمان کمی خواهد بود با توجه به آب و هوا متفاوت است.
دمای مورد نیاز برای رشد خوشه های اسرائیلی ، این مهمترین نهال گردو ضیاء آباد است. 9 تا 12 درجه سانتیگراد. حداکثر دمایی که این نهالها تحمل می کنند 37 درجه سانتیگراد است.
آبیاری و خاک مناسب برای کاشت نهال گردو ضیاء آباد چگونه است؟
از آنجا که درخت گردو ریشه ای عمیق و پهن دارد ، لازم است نهال های آن در حفره هایی به طول 2 2 2 متر کاشته شوند. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو خاک سبک است که محتوای خاک رس در آن حدود 20٪ و نسبت شن و ماسه به گل و لای حدود 40٪ است. این خاک زهکش خوبی دارد و از پوسیدگی ریشه جلوگیری می کند. باید توجه داشته باشید که این نوع نهال گردو ضیاء آباد باید حداقل تا عمق 3 متر تخلیه شود. PH خاک بین 5.5 تا 7.5 نیز برای کاشت نهال گردو مناسب است.
نهال های ضیا آباد نیاز به آبیاری دارند ؛ این در طول فصل رشد ، به عوامل مختلفی تغییر می کند ؛ از جمله سن و شدت نهال ، تراکم کاشت درختان و شرایط کاشت. اما به طور متوسط ​​، درختان گردو به 1000 تا 7000 متر مکعب آب و حداقل 760 میلی متر باران در هکتار نیاز دارند. هر 7 تا 10 روز یک بار زیر سایه درخت به روش های مختلف مانند سیلاب ، نوار ، قطره قطره ، باران یا حباب آبیاری کنید.
آب برای آبیاری این درخت گردو ضیاء آباد ؛ مناسب می تواند آب چاه ، رودخانه یا قنات باشد ؛ به شرطی که حاوی مقدار زیادی کلرید ، کربنات ، بی کربنات و سایر نمک ها نباشد. فراموش نکنید که درخت گردو ضیاء آباد از اواخر اکتبر نیازی به آبیاری ندارد ، زیرا آبیاری در پاییز و زمستان باعث یخ زدگی آن می شود.
بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو ضیاء آباد و ارتفاع این درخت چقدر است؟
فاصله کاشت و توخالی نهال های گردو ضیاء آباد را مشخص کنید ؛ باید بگویم چون این نهال از نوع کوتوله است ، بیشترین آن می تواند به 5 تا 8 متر برسد و فاصله کاشت 8 * 8 ، 7 * 7 ، 7 * 6 متر مناسب تر است از آنجا که ریشه زایی و بهترین نتایج نهال تحت تأثیر نحوه کاشت نهال است ، باید ساقه و ریشه نهال را هنگام کاشت با حساسیت در خاک قرار داد.
بعد از کاشت نهال ، ممکن است باز و بسته شدن گل و برگ نهال را تجربه کنید ، این رفتار را "شب گردو" می نامند که از نهال در برابر گرما و نور محافظت می کند.
بهترین کود و سم برای بهبود کارایی نهال گردوی ضیا آباد:
قبل از نهال گردو ضیاء آباد ؛ شما باید محتوای عناصر مانند نیتروژن ، پتاسیم ، فسفر ، آهن ، روی ، مس ، منگنز و کلسیم را در خاک بررسی کنید. در صورت لزوم ، این عناصر را بهمراه خاک در سوراخهایی که برای رشد گیاهچه ها استفاده می شود ، اضافه کنید ؛ نوع کود مورد استفاده به نوع خاک محل کاشت بستگی دارد.
درخت گردو ضیاء آباد رشد می کند ؛ در سال های اولیه عملکرد بالایی دارد ، بنابراین کود حیوانی و کود آلی باید در زمستان استفاده شود و کود شیمیایی باید به صورت کود و سایه اعمال شود.
چالکود گودالی است به طول 1 متر ، عرض 40 سانتی متر و عمق 1 متر که در سایه درخت کنده شده است.
چه موقع باید درختان گردو ضیاء آباد هرس شوند و چگونه؟
به طور کلی ، برای هرس درختان گردو دو روش وجود دارد: اول قطع شاخه های خشک و آسیب دیده و از بین بردن آنها ، و دوم حذف شاخه های کم زاویه که مانع نور و هوا می شوند. جداسازی شاخه های آزار دهنده به فتوسنتز و رشد بهتر گیاه کمک می کند. ارتفاع درخت نیز می تواند در حدود 3.5 تا 4 متر حفظ شود که باعث بهبود عملکرد میوه درخت می شود.
نوع هرس درخت گردو به عادت های باردهی آن بستگی دارد. گونه های دارای نتایج ترمینال به شکل فنجان کلاسیک هرس می شوند ، در حالی که گونه هایی که نتایج جانبی دارند هرس محوری می شوند.
در مناطق سردسیر ، هرس درختان گردو معمولاً پس از برداشت و در پاییز انجام می شود. به این ترتیب 3 تا 5 شاخه با زاویه های مختلف با فاصله حداقل 30 سانتی متر به عنوان بازوهای اصلی انتخاب شدند.
اثرات قلمه زدن و هرس در رشد درخت گردو ضیا Ab آباد چیست:
قلمه ها راهی برای تکثیر درختان گردو است که اگر به درستی رعایت شود ، می تواند به یک درخت بزرگ تبدیل شود. بهترین زمان برای هرس در آغاز فصل رشد نهال گردو ضیاء آباد است. برای قطع یک درخت گردو ، باید از پایه بذر شروع کنید ، جایی که هنوز جوانه نزده است.
قلمه هایی با برگ سالم و رشد خوب انتخاب کنید. حتما از خاک لوم حاصلخیز و قلمه های 5 سانتی متری در خاک استفاده کنید. خاک را مرطوب نگه دارید اما توجه داشته باشید که آبیاری زیاد باعث پوسیدگی قلمه ها می شود.

گردو پایه کوتاه ضیاء آباد (قوداقوز) از انواع زود بازده بوده است.و به دلیل باردهی و فراوانی محصول و عملکرد بالا به نام قوداقوز نامیده شده است.قوداقوز در زبان تورکی ب معنای کوتاه مدتی می باشد.

درخت گردو ضیا اباد پایه کوتاه بوده و گسترش تاج ان کوچک و اصولا کم رشد ولی پر بار است و شکل میوه های بیضی با پوششی به ضخامت متوسط و مغزی با جسم متوسط با طعم نسبتا خوب می باشد.

گل های ماده این رقم بصورت تکی و غالبا بصورت گردوهای چهار تایی و در برخی ژنوتیپ ها خوشه ای می شود.قوداقوز به اسراعیلی نیز معروف است.

درخت گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز
خرید: 09141811520
نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز
خرید: 09141811520
نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز
خرید: 09141811520
نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز
خرید: 09141811520
نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز
خرید: 09141811520
نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز
خرید: 09141811520
li>