خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو هارتلی پیوندی

نهال گردو هارتلی پیوندی

نهال گردو هارتلی پیوندی

نهال گردو هارتلی مردم کاغذی هستند ؛ این نهال ها ارقامی هستند که نمی توان از آنها در مناطقی که یخ زدگی شدید بهاری دارند استفاده کرد. رسیدن و چیدن این نهال گردو حدود 7 روز دیرتر از چندلر خواهد بود. گفتنی است بهترین منطقه برای کاشت این نهال های گردو در ارتفاع 1200 تا 2000 متری است.
کشور سازنده: ایالات متحده
فاصله کاشت: 7 * 7 و 8 * 8
درصد چربی: بیش از 60٪
تحمل به خشکی: تحمل به نیمه خشکسالی
زندگی اقتصادی: بیش از 100 سال
ظرفیت رشد درخت: بیشتر است
شکل میوه: بیضی و بزرگ
رنگ هسته: رنگ هسته روشن
شروع تولید: سال اول
جداسازی آسان: عالی
ضخامت روکش: پوست تقریباً سخت است
وزن میوه منفرد: وزن میوه منفرد 13 گرم است-هسته هسته آن 7 گرم است
حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 7 تن در هکتار
گونه های گرده افشانی: بهترین گرده افشان ، گیاه و گیاه است
ارتفاع: 1200 تا 2000 متر بهترین است
نیاز به سرمایش: 600-800 ساعت در 5-10 درجه سانتیگراد در پاییز و زمستان
دوره آبیاری: هر 10 روز در آوریل ، مه و ژوئن و هر 7 روز در جولای ، آگوست ، سپتامبر و اکتبر
مقاومت در برابر حشرات: این رقم مقاومت بالایی در برابر سیب و پژمردگی فوزاریوم دارد
نهال گردو هارتلی
نهال گردو هارتلی مردم کاغذی هستند ؛ این نهال ها ارقامی هستند که نمی توان از آنها در مناطقی که یخ زدگی شدید بهاری دارند استفاده کرد. رسیدن و چیدن این نهال گردو حدود 7 روز دیرتر از چندلر خواهد بود. گفتنی است بهترین منطقه برای کاشت این نهال های گردو در ارتفاع 1200 تا 2000 متر است.
ویژگی های نهال گردو هارتلی:
یکی از نهال های پیوندی در خارج از کشور نهال گردو هارتلی آمریکایی است اصالت این نهال گردو به کالیفرنیا برمی گردد. تولید نهال گردو توسط باغداران بسیار ارزیابی می شود ؛ تا حدی خرید نهال گردو از هارتلی در ایالات متحده نیز رونق زیادی دارد.

به این نهال هارتلی گفته می شود ؛ نام این نهال به این صورت است که یک زوج جوان این نهال را کشف کرده و آن را به مکان های دیگر معرفی کردند.مردم این خانواده را با نام خانواده هارتلی شناختند. این نهال مانند سایر نهال ها دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
مشخصات نهال گردو هارتلی:
این نوع نهال ها در آب و هوای معتدل به صورت ایده آل رشد می کنند. گردو هارتلی با حجم زیاد و طعم عالی مشخص می شود. نهال هارتلی بسیار طولانی است و معمولاً به بیش از صد سال می رسد. این نوع نهال با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی در منطقه به آبیاری نیاز دارد.
ارتفاع نهال گردو هارتلی آمریکایی تقریباً متوسط ​​است و تا حدود 5 متر رشد می کند. ویژگی های نهال گردوی هارتلی باعث می شود افراد بیشتری تمایل به خرید نهال گردوی هارتلی آمریکایی داشته باشند. جالب اینجاست که نهال های گردو هارتلی در برابر برخی آفات و بیماری ها بسیار مقاوم هستند ؛ ما در ادامه بیشتر به این مقاومت خواهیم پرداخت.
فاصله کاشت نهال گردو هارتلی:
فواصل پیشنهادی برای کاشت نهال های گردو هارتلی 7 * 7 و 8 * 8 است ؛ این فاصله باعث می شود ریشه نهال ها با زیرزمین در ایالات متحده نهالستان گردو هارتلی تلاقی داشته باشند و هر کدام می توانند منابع مورد نیاز را بدون وقفه تأمین کنند.
کشور تولید نهال گردو هارتلی:
نهال گردوی هارتلی در ایالات متحده تولید می شود.
درصد چربی:
یکی از ویژگی های گردوی هارتلی ، چربی زیاد در مغز گردو است ؛ کارشناسان تخمین می زنند که این چربی بیش از 60 درصد باشد.
شکل گردو:
هنگام بحث در مورد ویژگی های گردوی هارتلی باید یک نکته اضافه کنیم این گردو بیضی شکل ، بزرگ و طعم خوبی دارد.
ضخامت پوست چرب:
ضخامت پوست گردو رابطه مستقیمی با مشکل جدا شدن مغز گردو از پوسته دارد ؛ گفته می شود که گردوی هارتلی خیلی ضخیم نیست و پوست کندن آن آسان نیست.
حداکثر ارتفاع درخت:
رشد نهال گردو به عوامل زیادی از جمله ژنتیک بستگی دارد. اگر نهال های گردوی هارتلی از وضعیت خوبی برخوردار باشند ، می توانند تا 5 متر نیز رشد کنند.
تحمل به خشکی:
نهال های گردو هارتلی آمریکایی تا حدی به خشکی مقاوم هستند ؛ اما ما نباید از آبیاری این نهال های گردو غافل شویم. نیاز آبی این نهال ها بسیار مهم است.
نهال گردو هارتلی آمریکایی باید خنک شود:
این نهال های گردو به 800 تا 600 ساعت دمای پایین نیاز دارند و دما بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است ؛ این سردی لازم است برای پاییز و زمستان مناسب باشد.
جدا کردن مغز از روکش آسان است:
همانطور که قبلاً گفته شد ، مغز گردوی هارتلی به راحتی از پوست آن جدا می شود. این ویژگی همچنین می تواند در فروش نهال گردو هارتلی تأثیر مثبت داشته باشد.
زندگی اقتصادی:
خوب است بدانید که عمر اقتصادی این نهال بیش از 100 سال تخمین زده شده است.
رنگ گردو:
گردوی هارتلی خوشمزه و سبک است.
وزن گردو:
وزن هر گردوی هارتلی حدود 13 گرم است و مغز آن حدود 7 گرم از وزن کل را تشکیل می دهد.
بالاتر از سطح دریا:
این نهال گردو برای کاشت در ارتفاع 2000-1200 متر از سطح دریا مناسب است.
مقاومت در برابر حشرات:
نهال هارتلی در برابر پژمردگی فوزاریوم بسیار مقاوم است.
حداکثر عملکرد میوه در هکتار:
نهال گردو هارتلی در بیشتر نهالستان ها به فروش می رسد. بسیاری از باغداران با بررسی عملکرد نهال ، نهال گردو خریداری می کنند. به دلیل زود باردهی و میزان نتیجه قابل توجه نهال گردو هارتلی ، بسیاری از افراد جذب این نمونه نهال می شوند.
عملکرد این محصول حدود 7 تن در هکتار است و تاریخ برداشت نهالستان هارتلی یک هفته پس از برداشت گردو چندلر است. ماده پرکننده و کیفیت بسیار بالای هسته محصول یکی از دلایل برداشت دیر هنگام گردو هارتلی است.
شروع به ساختن کنید:
جالب اینجاست که این نهال ها در اولین سال پس از کاشت باردهی می کنند.
شدت رشد درخت:
ظرفیت رشد این نهال های گردو نسبتاً زیاد است ، البته این به میزان و کیفیت مراقبت بستگی دارد.
گونه های گرده افشانی:
گرده افشان مناسب برای نهال هارتلی ارقام Trend و Francot است.
نرخ آبیاری نهال گردو هارتلی ایالات متحده:
مقدار آبیاری مناسب برای نهال هارتلی هر 10 روز یک بار در آوریل ، مه و ژوئن و هر 7 روز یک بار در جولای ، آگوست ، سپتامبر و اکتبر است.
اگر تاکنون به هارتلی علاقه مند هستید ، باید بدانید که مرکز خرید گردو هارتلی Seedlings در ایالات متحده ، مجموعه نخل گردو نهالستان است.
نحوه کاشت و نگهداری نهال گردو هارتلی:
یکی از مهمترین موارد برای دستیابی به درخت گردو ایده آل و پربار نحوه کاشت و نگهداری درخت گردو است. درختان گردو معمولاً به مقداری سرمای زمستانی احتیاج دارند ؛ اما برخی از آنها برای تهیه محصول مناسب به سرما زیادی نیاز دارند. این اختلافات باعث می شود هر نوع نهال برای یک منطقه خاص مناسب باشد.
عملکرد درخت گردو هارتلی این است که به سرمای زیاد زمستان نیاز دارد. بدانید که بیشتر شاخه های جانبی این نهال ها میوه نمی دهند. استفاده از خاک حاصلخیز برای پرورش گردو بسیار مهم خواهد بود و اهمیت فاصله کاشت نهال های گردو هارتلی تأثیر بسزایی در عملکرد گردو دارد. این نوع نهال ها عمدتا به طور گسترده کاشته می شوند و برای رشد بهینه و محصولات با کیفیت نیاز به هرس در زمان مناسب دارند. آیا می خواهید نهال بخرید؟ مقاله بعدی را خوب بخوانید.

 گردوهارتلی در سال ۱۸۹۲، بذر درختان فارسی گردو در کشور نپا توسط فلیکس گیلنت برداشته شد.اوکه یک پرستار بود توانست فواید زیادی از این درختان بدست بیاورد.بعدها جان هارتلیبذر این گردوها را در سال ۱۹۰۹ وارد نمود.در ان زمان میزان سن این درختان ۱۷ سال بود.میزان کیفیت و کمیت این درختان وابسته به نوع و جنس آنها می باشد.جان هارتلی تصمیم گرفت تا این درختان را در سن فرانسیسکو در سال ۱۹۱۵ به نمایش همگان بگذارد.بخاطر این کار هارتلی از شاه و ملکه توانست بخاطر کیفیت این نوع گیاه جایزه بگیرد. این درخت گردو دارای کیفیت بالا، پوست نازک و هسته شیرین می باشد.بیشتر مردم باور دارند که این نوع گردو برای خوردن مناسب می باشد.در مجموع، متغیرهای وابسته آن سبب شد تا در کالیفرنیا کاشته شود.از جمله نگرانی های موجود در باره این نوع گردو عدم توانایی آن در مناطق سرما می باشد.

گردو هارتلی با پوست کاغذی و نازک مانند چندلر و پدرو حدود ۱۵ الی ۲۰ روز بعد از گردو های بومی شروع به رشد میکند.

گردو هارتلی ۷ روز زودتر از گردو چندلر می رسد.این گردو بسیار پر بار بوده وبهترین گرده زا فرانکوت و روند هستند.

مقاومت بالای این نوع رقم به بیماری سیب و بلایت می باشد.

گردو هارتلی تنها گردو ا ی است که می تواند بصورت عمودی بایستد بخاطر شانه های پهن و تاج مهره و اناتومی مسطح . این نوع گردو در اثر سرما موجب از بین رفتن شاتون ها می شودواما شاتون های فرانکوت گلهای ان راگرده افشان می کند.

عمر اقتصادی :بیش از ۱۰۰سال

ابیاری : ۲۰ لیتر در ۲۰ روز

تجمل خشکی :نیمه متحمل

وزن میوه :۱۳

وزن مغز میوه : ۷

نهال گردو هارتلی پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو هارتلی پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو هارتلی پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو هارتلی پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو هارتلی پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو هارتلی پیوندی
خرید: 09141811520
li>