خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو وینا پیوندی

نهال گردو وینا پیوندی

نهال گردو وینا پیوندی

نهال گردو وینا از ایالات متحده وارد می شود. نهال گردو از این رقم در برخی از رده های نهالستان در سراسر کشور از جمله نهال بنفش نهالستان کشت می شود. در این مقاله سعی داریم اطلاعات کافی در مورد مشخصات نهال گردو وینا و نحوه خرید نهال گردو به شما ارائه دهیم.
مشخصات نهال گردو وینا:
نهال گردو وینا در سال 1968 با ترکیب دو نوع نهال گردوی Franket و نهال گردوی کاج ایجاد شد. دوره گلدهی این رقم حدود 7 روز پس از دوره کم گلدهی است که نسبت به دوره گلدهی زودرس است ؛ بعلاوه محصولات آن تقریباً زود است. از نظر رشد ، قدرت بسیار بالایی دارد ؛ عملکرد آن جامع ، بازده تولید بالا و کیفیت محصول خوب است.
توجه: این رقم مقاومت خوبی در برابر گرمای تابستان (تحمل به خشکی) نشان می دهد و برای کاشت در مناطقی با این ویژگی مانند چندلر ، هوارد و انواع دیگر و همچنین ارقام متوسط ​​مانند چیکو و تهاما که برای گرده افشانی مناسب هستند مناسب است. گردو وینا را در نظر بگیرید. عمر اقتصادی گیاه حدود 100 سال تخمین زده شده است.
مشخصات ظاهری نهال گردو Changchun:
حدود 90 درصد جوانه های تولید مثل و باردهی نهال های گردو وینا جانبی بوده و دارای باردهی منظم هستند. ارتفاع درخت این گونه تقریباً کوتوله است و تاج آن پهن است.
درصد مغز در این رقم 48٪ و وزن مغز حدود 6.5 گرم است ؛ رنگ مغز نیز 60٪ روشنایی دارد. نهال های گردو وینا برای افزایش رشد و اندازه میوه به هرس بیشتری احتیاج دارند ؛ توجه: گردو وینا (Vina) به بیماری گردو حساس است اما در ارقام کم و اشلی تأثیر کمتری دارد.
آب و هوای مناسب برای رشد:
آب و هوای ایده آل برای پرورش نهال گردو وینا معتدل مدیترانه ای تا معتدل مرطوب و خشک معتدل است. وزن مغز گردو تا حد زیادی تحت تأثیر شرایط آب و هوایی و بارندگی قرار دارد. بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو مناطقی با زمستان سرد است. وقتی زمستان به زمستان می رسد ، نهالها میوه می دهند. سرما گذشت
توجه: هنگام انتخاب رقم گردو برای کاشت باید توجه داشت که این رقم با شرایط آب و هوایی منطقه به ویژه حداقل دما در زمستان سازگار است ، زیرا برخی از انواع گردو نسبت به دمای زیر -21 به دمای سانتیگراد حساس هستند. درجه در طول دوره خواب زمستانی ، و مقاومت کوچکتر است.
شرایط مناسب محیطی برای کاشت نهال گردو:
خاک: سیستم ریشه درخت گردو وینا گسترده و عمیق است ، بنابراین برای رشد و کاشت حداقل 1.5 تا 2 متر زمین قابل کشت با عمق لازم است.
بعلاوه خاک با بافت لومی (20٪ رس و 40٪ گل و ماسه و ...) به دلیل خصوصیات زهکشی برای کاشت نهال مناسب است. PH و اسیدیته مناسب خاک در حدود 6.5 تا 7.5 است.
تقاضای آب: نهال گردو وینا در هر هکتار به 1000 تا 7000 متر مکعب آب نیاز دارد ؛ همچنین آبیاری هر 7 تا 10 روز انجام می شود. توجه به کیفیت آب مورد استفاده بسیار مهم است ، زیرا آب نمک زیاد برای رشد گردو مناسب نیست.
الزامات تحمل به سرما: گیاه باید 600 تا 800 ساعت را در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد در پاییز و زمستان سپری کند.
کاشت الگوی تنظیم باغ گردو:
برای کاشت ارقام گردوی ایرانی ، فاصله ردیف 10 متر در 10 متر است ، برای ارقام گردوی پیوندی ، از جمله نهال گردو وینا ، فاصله حدود 7 متر در 7 متر یا 8 متر در 8 متر ، یعنی در هر هکتار است. حدود 100 تا 200 اصله نهال گردو خواهیم داشت.
فاصله را مشخص کنید ، یک گودال 1 متری از قسمت پیوند استخراج کنید و نهال ها را در امتداد باد بکارید.
آفات و بیماری های رایج:
برخی از آفاتی که به نهال گردو آسیب می رسانند به شرح زیر است: رب گردو ، رب سیب ، رب زنبور ، شته گردو ، مگس پوست گردو و خمیر شلغم
بیماری های مهم گردو در کشور من شامل آنتراکنوز گردو ، شانکر پوست باکتریایی ، پوسیدگی ریشه و پژمردگی گردو است. نهال گردو وینا حساس به پژمردگی فوزاریوم است که یکی از مهمترین بیماریهای گردو است.
رطوبت باعث شیوع بیماری ها و تشکیل لکه های قهوه ای روی گیاهان می شود. این بیماری از طریق باران ، شبنم شدید و آبیاری بارانی منتشر می شود.
هرس مناسب و تأثیر آن در رشد گردوی وین:
در آب و هوای سرد ، درختان گردو اغلب بین مارس و آوریل هرس می شوند و میوه ها رسیده می شوند.
نهال های گردو وینا با میوه های جانبی به شاخه های تغییر شکل داده می شوند.
نهال گردو وینا را بخرید:
برای خرید نهال گردو وینا ، درک قیمت محصولات مورد نیاز ، لذت بردن از خدمات مشاوره رایگان و درک شرایط و امکانات فروش نهال با ما تماس بگیرید.

 گردو پیوندی وینا در اواسط فصل برداشت به ثمر می رسد.و دارای میوه ای اب کیفیت و پربار می باشد.از نظر سایز بندی دارای اندازه ای متوسط می باشد و دارای رنگ روشن است.نهال گردو پیوندی وینا با مناطق گرم و خشک بسیار سازگار می باشد .این نوع درخت گردو دارای محصول یعنی بازدهی بالا، سایز متوسط و گردی خاص می باشد.می توان این نوع گردو را با گردوهای دیگر از جمله چلندر،هاوارد و تما مقایسه نمود.

گردو وینا در مناطق شمال امریکا دره متقاطع ویناس (vinac)پرورش داده شده است.این رقم زود گل بوده و حدود بعد از گردو های بزری شروع به جوانه زدن می کندو درختی پر رشد و مقاومت زیاد به مناطقی که گرمای تابستان بالایی دارد.گرده زا چندلر هارتلی و پدررو می باشد.

عمر اقتصادی :بیش از ۱۰۰ سال

ابیاری : ۲۰ لیتر در ۲۰ روز

تحمل خشکی : متحمل

وزن میوه :۱۲

وزن مغز میوه :۶

نهال گردو وینا پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو وینا پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو وینا پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو وینا پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو وینا پیوندی
خرید: 09141811520
نهال گردو وینا پیوندی
خرید: 09141811520
li>