خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین یکی از ارقام تجاری بومی فرانسه است.این رقم یکی از محصولات نهالستان ماست.این گیاه در این نهالستان کشت می شود و با کیفیت بالا در اختیار باغداران و کشاورزان قرار می گیرد.
در این مقاله تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات نهال گردو پاریزین و نحوه خرید نهال گردو در اختیارتان قرار دهیم ، بنابراین تا پایان با ما همراه باشید.
منشا و منشا نهال گردو پاریزین:
منشا نهال گردو پاریزین فرانسه است و این تعداد نیز یکی از ارقام تجاری در این کشور است.
مشخصات نهال گردو پاریزین:
نهال گردو پاریزین (نهال گردوی Parisienne) یکی از انواع بسیار دیرگل ، دارای رشد خوب و مقاومت بالا در برابر باکتری ها است.
این رقم از سال سوم شروع به باردهی می کند. محصول بیضی شکل است ، میوه آن بزرگ (30-34 میلی متر) ، دانه مرغوب ، معطر ، رنگ روشن ، گاهی رگه دار است و مغز گردو به راحتی جدا می شود از پوسته
به طور متوسط ​​43٪ تا 49٪ وزن این گردو مربوط به مغز آن است ؛ میوه و عملکرد درختان بالغ گردو پاریزین بسیار خوب است.
شرایط مناسب محیطی برای پرورش نهال گردو پاریزین:
نهال گردو پاریزین در آب و هوای معتدل مدیترانه و مناطق سرد رشد می کند. وزن محصول تا حد زیادی به موقعیت آب و هوایی و میزان بارندگی منطقه بستگی دارد.
این گیاه برای زنده ماندن در دوره سرد 600 تا 800 ساعته در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد در پاییز و زمستان لازم است.
توجه: آب و هوای سرد زمستانی بهترین انتخاب برای کاشت نهال گردو است ، زیرا این گیاه بعد از دوره سرد زمستان به ثمر می نشیند.
عوامل محیطی موثر در رشد نهال گردو:
عوامل محیطی مانند: بافت و مواد خاک ، و همچنین مقدار آب مورد نیاز برای رشد نهال گردو بسیار مهم و موثر است. ما در اینجا توصیف خواهیم کرد:
آب مورد نیاز:
نهال های گردو پاریزین مراحل مختلفی را در روند رشد خود طی می کنند ، اگر از تقاضای آب نهال چشم پوشی شود ، عملکرد گیاه در سال جاری و چند سال آینده کاهش می یابد.
توجه: مقدار آب مورد نیاز یک هکتار از درختان گردو به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله: سن گیاه ، شدت رشد و شرایط آب و هوایی در منطقه کاشت.
مصرف آب:
میزان آب مورد نیاز درختان گردو به طور متوسط ​​حدود 1000 تا 7000 متر مکعب آب در هکتار برآورد شده است ؛ مراقبت و توجه به کیفیت آب یک مسئله مهم و ضروری است. باید در نظر داشت که آب حاوی نمک زیاد برای آبیاری درختان گردو مناسب نیست.
توجه: فاصله آبیاری نهال گردو هر 7 تا 10 روز در سایه در نظر گرفته می شود.
روش آبیاری:
روش های آبیاری متنوع است ، مانند آبیاری قطره ای ، راه راه ، طغیان ، آب پاشی و با بول ، که می تواند از طریق رودخانه ها ، قنات ها یا چاه ها تأمین شود ؛ بابولر مناسب ترین روش در سیستم های آبیاری تحت فشار است. آبیاری درختان پس از پایان ماه اکتبر متوقف می شود زیرا باعث یخ زدگی و سرمازدگی درختان می شود.
مشخصات و بافت خاک:
سیستم ریشه درخت گردو عمیق و گسترده است و برای رشد به زمین قابل کشت عمیق نیاز دارد (حداقل عمق مورد نیاز 1.5 تا 2 متر است).
توجه: مناسب ترين تركيب و بافت خاك براي كاشت گردو ، لومي است ، با درصد رس 20٪ و به همان نسبت شن و ماسه سيلت (هر كدام 40٪) ؛ به دليل ويژگي هاي زهكشي ، اين نوع بافت انتخاب مناسبي براي كاشت گردو است نهال
اگر خاک کم عمق و سخت باشد باعث ایجاد آب و رطوبت در اطراف ریشه ها می شود و منجر به پوسیدگی می شود.
الگوی نهال گردو پاریزین و فاصله کاشت:
نهال گردو پاریزین به شدت رشد می کند ، بنابراین تراکم کاشت و فاصله نهال 10 × 10 متر در نظر گرفته می شود ؛ با توجه به این فاصله و الگوی کاشت مربع ، در هر هکتار حدود 100 تا 200 اصله نهال گردو خواهیم داشت.
پس از تعیین فاصله و علامت گذاری ، یک سوراخ 1 متری حفر کنید و نهال بکارید.
بیماری ها و آفات:
بیماری های شایع در میان انواع گردو شامل آنتراکنوز گردو ، دلمه باکتریایی تاج ، پوسیدگی ریشه قارچ و نهال فوزاریوم گردو یا نهال گردو پاریزین با مقاومت بالاتر در برابر این بیماری است.
آفات مهم و رایج گردو که می تواند به این گیاه آسیب برساند و آسیب برساند عبارتند از: حشرات شلغم ، حشرات سیب ، افسنطین ، حشرات گردو ، شته های گردو و مگس های پوست گردو که مهمترین آنها حشرات شلغم یا پروانه ها هستند.
نهال گردو پاریزین را بخرید:
نهالستان ما در میاندوآب یکی از مراکز کاشت و کاشت نهال گردو پاریزین است ، این مجموعه انواع نهال ، به ویژه نهال گردو از انواع مختلف را بدون نیاز به واسطه تولید و عرضه می کند.
برای تهیه محصولات با کیفیت بالا ، همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت و همچنین قیمت محصول و شرایط خرید و سایر اطلاعات ، با بخش فروش نهالستان تماس بگیرید.

 منشا گردو پارزین فرانسه بوده و از گردو های تجاری فرانسه بشمار می اید.

میوه این رقم بیضی متمایل به مستطیل شکل با پوششی کاغذی و درخت رشد کندی دارد.باردهی گردو سجنو از سال سوم شروع می شود و بسیار دیر گل بوده و مقاومت زیادی به بیماری باکتریاتوز دارد.

گردو،نهال گردو:

گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد و دارای چوب باارزش،جوانه های گردو به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.

نهال گردو پاریزین
خرید: 09141811520
نهال گردو پاریزین
خرید: 09141811520
نهال گردو پاریزین
خرید: 09141811520
نهال گردو پاریزین
خرید: 09141811520
نهال گردو پاریزین
خرید: 09141811520
نهال گردو پاریزین
خرید: 09141811520
li>