خرید نهال گردو, فروش نهال گردو, قیمت نهال گردو, هرس نهال گردو, عکس نهال گردو, قلمه زدن درخت گردو, نهالستان گردو, آموزش کاشت گردو, احداث باغ گردو, ارقام نهال گردو, مشخصات نهال گردو, بذر گردو, بهترین نهال گردو, خرید اینترنتی نهال گردو

مرجع تخصصی گردو در ایران | نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو پکان آمریکایی

 معرفی نهال گردو پکان ؛ گردو:
بدانید که چگونه گردو پکان را بهبود ببخشید ؛ قطعاً به سودآوری اقتصادی باغداران کمک خواهد کرد زیرا از انواع گردوی مرغوب و دارای هسته ای بسیار چاق و خوشمزه است. Seedling گردو پکان ؛ یکی از ارقام باکیفیت است که منطقه اصلی تولید آن ایالات متحده است. امروزه می بینیم که در اکثر مناطق جهان کشت می شود و مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.
ایالات متحده یکی از بزرگترین تولید کنندگان نهال گردو پکان است ؛ تولید ، عرضه و خرید این محصول را که به عنوان گردوی آمریکایی نیز شناخته می شود ، در انحصار خود دارد.
چه آب و هوایی برای نهال گردو پکان مناسب است:
نهال گردوی آمریکایی ؛ یا اسپند گونه ای است که نیاز به تحمل سرما کم است ، که در مناطق گرمسیری تا نیمه گرمسیری به خوبی رشد می کند و محصولات مناسب و با کیفیت بالا تولید می کند. دلیل استقبال کشاورزان یا باغداران از نهال گردو پکان این است که در مناطق گرمسیری ، مغز گردو معمولاً پوک می شود و برگها و محصولات درخت می سوزد ، اما در این رقم گیاهی نتایج کاملاً خوب است. درختان گردو پکان علاوه بر تولید محصولات با کیفیت بالا و ارزش غذایی بالا ، دارای چوب های گرانبهایی نیز هستند که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.
اگر در منطقه سردی هستید ، لطفا از کاشت این نهال خودداری کنید:
گردو ؛ پس از کاشت نهال گردو پکان برای مدتی ، از گونه های درختی سازگار با محیط زیست است ؛ درخت با شرایط آب و هوایی سازگار می شود ، اما توجه داشته باشید که سرمای شدید یا گرمای شدید بالای 45 درجه به بافت میوه آسیب جدی وارد می کند و باعث مرگ آن می شود.
توصیه می شود زمستان و بهار سرد منطقه خود را قبل از کاشت دانه های اسپند در نظر بگیرید ، در آخر اگر در منطقه سردسیری هستید ، نهال هایی مانند نهال گردوی کلوخه ای را انتخاب کنید که نه تنها شرایط رشد خوبی دارند ، بلکه شرایط آب و هوایی خوبی نیز دارند. این منطقه همچنین سازگار است.
گردو به سرما شدید و مقاوم در برابر گرما بسیار حساس است. نهال گردو را حتماً از نهالستان معتبر بخرید.
نهال گردو پکان اولین باردهی:
اولین باردهی درخت معمولاً مسئله مهمی برای همه کشاورزان است. شما باید این نژاد آمریکایی را بشناسید. از سال دوم پس از کاشت شروع به باردهی می کند و در سال نهم نتایج بسیار مطلوبی و اقتصادی به دست می آورد.همه این موارد با رعایت نکات مهمی از قبیل هرس ، کوددهی ، آبیاری منظم ، خاک خوب و ... می توانید میوه درخت
ویژگی های مهم گردو پکان آمریکایی:
1. اسپند آمریکایی ؛ گونه ای خاص و منحصر به فرد با طعم و شکل کاملاً متفاوت از انواع دیگر است.
2. برگهای این نهال پیچ خورده و برگهای آن بسیار پهن است.
3. یکی از نیازهای نهال گردوی آمریکایی گرمای زیاد در تابستان است که به چرب شدن مغز گردو کمک می کند.
4- درخت گردو پکان بسیار بلند نیست ، بیشتر رشد آن متمرکز بر عرض برگها و نهالها است. نهال هایی با قد کمتر بار بیشتری دارند.
5- پوسته گردو نسبت به انواع دیگر گردو سبزتر است ، گردوها بیضی شکل هستند ، برخلاف سایر گردوها که گرد هستند. و پوسته سخت گردو به هیچ وجه سخت نیست و سطح آن بسیار صاف است که به راحتی قابل شکستن و رسیدن به مغز است.
ارتفاع درخت گردو پکان چقدر است:
جالب اینجاست که این درخت یکی از انواع گردوی بلند (در ایالات متحده) است ، به این معنی که در هنگام بلوغ با درختانی با ارتفاع بیش از 10 تا 15 متر مواجه خواهید شد. البته عوامل مختلفی از جمله هرس یا هرس آنها تأثیر بسزایی در کوتاه بودن درخت دارند.
مغز گردو نسبتاً باریک ، قهوه ای روشن و طعم بسیار مطبوعی دارد. این رقم از آجیل های مرغوب و مغذی ساخته شده است و جالب اینکه 98٪ گردو آجیل است و این نوع آجیل دارای محتوای چربی بالایی است. بنابراین میوه این میوه یکی از خوشمزه ترین آجیل ها محسوب می شود. ارزش غذایی . محتوای آن بسیار زیاد است.
به همین دلیل گردو پکان به عنوان یکی از بهترین انواع گردو در بین سایر انواع گردو شناخته می شود و از نظر چربی و تغذیه کامل است. به طور کلی ، هسته این نهال گردو پکان از سایر گردوها چربی تر است ، بنابراین طعم آن بهتر است و بازار نیز بسیار خوب است. این غذا همچنین یکی از محبوب ترین غذاها در ایالات متحده است و از آن برای تهیه کیک و نان نیز استفاده می شود. انجام می دهند.
عمق سوراخ برای کاشت نهال گردو پکان آمریکایی:
گردو پکان ؛ برای داشتن عملکرد خوب به یک محیط رشد خوب نیاز دارد. این رقم هنگام کاشت به عمق مناسب نیاز دارد ، زیرا ریشه های این نهال و کل ریشه های درخت گردو پکان به صورت عمودی رشد می کنند ، بنابراین می توان عمق خاک یا سوراخ بهینه آن را حدود 80 سانتی متر تا 1 متر تصور کرد.
فواصل مناسب کاشت برای این انواع گردو:
همانطور که قبلاً اشاره شد ، این رقم نسبت به انواع دیگر توزیع وسیع تری دارد ، رعایت فاصله مناسب بین نهال ضروری است ، معمولاً مناسب ترین فاصله برای این رقم می تواند تا 7 متر در 7 متر باشد. برای کاشت درختان گردو پکان محدودیتی برای کاشت وجود ندارد ، اما حفظ فاصله بین نهال ها شرایط رشد گیاهچه های درخت گردوی گردوی را فراهم می کند.
شهرهای مناسب برای پرورش اسپند:
این نهال ها در ایران برای مناطق گرمسیری ، مانند اهواز ، دزفور ، کیش ، قشم ، آبادان یا گیلان ، مازندران ، رشت و آن طرف استان مناسب است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این گرما نیاز اساسی نهال گردو پکان است. باعث دانه و چربی بذرها می شود ، اما اگر در یک منطقه سرد قرار دارید ، نگران نباشید ، زیرا انواع نهال مانند: نهال گردو چندلر ، نهال گردو فانو ، ژنهای نهال گردو نوع و .. سایر ارقام برای کاشت در مناطق معتدل تا سرد مناسب هستند.
زمان برداشت گردو:
بهترین زمان برای برداشت گردوی آمریکایی ؛ از اواخر تابستان شروع می شود و تا اواخر پاییز ادامه دارد گرمای تابستان به بهبود کیفیت مغز گردو کمک می کند. باغداران باید بدانند که این رقم نیاز به مراقبت بیشتر در هنگام برداشت دارد. از آنجا که پوست بسیار نازک است ، ممکن است آسیب ببیند. برای تسهیل برداشت ، می توانید محصول را فقط با تکان دادن درخت برداشت کنید.
بعد از برداشت ، وقت آن است که پوست اسپند را پوست بگیرید. این نیز یک فرآیند بسیار حساس است و توصیه می شود بسیار مراقب باشید. بعد از پوست کندن ، باغبان از روش های سنتی یا صنعتی برای خشک کردن استفاده می کند. آنها محصولی می سازند.
نحوه سفارش نهال گردو پکان و بررسی قیمت نهال گردوی آمریکایی:
مجموعه نهالستان رویال نهال در تلاش بوده است تا انواع نهال را با کمترین زمان و هزینه به باغداران و مشتریان عزیز بفروشد ، بنابراین فروش کلیه نهال ها از جمله نهال های گور تضمین بازگشت را به شما می دهد. تایید کنید. دوستان عزیز می توانند جهت سفارش مقادیر زیاد با کارشناسان تیم فروش ما تماس گرفته و از قیمت نهال گردوی آمریکایی سوال کنند.

گردو پکان دارای رنگ روشن بوده و گردوی بیضی بسیار منظمی دارد .گردو ها از نظر غذایی و سلامت برای بدن بسیار مفید هستنداز بین گردو ها شاید بهترین نوع گردو را پکان نامید که از نظر چربی و مواد غذایی کامل می باشد. از این گردوها می توان برای موارد بسیار زیادی استفاده نمود.درختان این نوع گردو به ارتفاع ۲۰-۴۰ متر نیز رشد می کنند.و دارای قطری در حدود ۲ متر نیز می رسند.یک درخت ۱۰ ساله نوع پکان شاید به ارتفاع ۵ متر نیز برسد.برگ های آن ها دراز بوده و تا ۴۵ سانتی متر نیز می رسند.هر برگ داری ضخامتی در حدود ۱۲ سانتی متر هست.

گردو آمریکایی بومی جنوب شرقی آمریکا و مکزیک است. ارتفاع این درخت به ۲۰ تا ۴۰ متر و قطر بدنه درخت حداکثر به ۲ متر می رسد. تفاوت این گردو با سایر گردو ها در این است که ۹۸ درصد گردو را مغز آن تشکیل می دهد زیرا این گردو برخلاف سایر گردو ها دارای جداره ی سخت جداکننده در داخل هسته نمی باشد. مغز این گردو از سایر گردو ها چربتر می باشد به همین علت بسیار خوشخوراک تر است. در کشور آمریکا از آن در تهیه انواع کیک و نان استفاده می شود. گردوی آمریکایی منبع انواع ویتامین ها و مواد معدنی بویژه ویتامین های ب، آ، ای، کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیم است. پکان یا گردوی گرمسیری تنها جنس از گردوئیان است که نیاز سرمائی پائینی داشته و در مناطق نیمه گرمسیری، به خوبی رشد و نمو کرده و محصول مناسب با کیفیت بالائی تولید میکند. خاستگاه پکان، آمریکای شمالی و مرکزی است. مغز این میوه از لذیذترین خشکبارها بوده و ارزش غذائی بالائی دارد. میزان بالای اسید اولئیک در پکان از ویژگی های منحصر به فرد این گیاه است. در برخی از ارقام پکان، میزان اسید اولئیک بیش از دو برابر گردوی معمولی بوده و به بیش از ۷۵ درصد می رسد. امروزه در دنیا توسعه کشت پکان در مناطقی که محدودیتی از نظر اقلیمی برای این درخت ندارند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کشور آمریکا بزرگترین تولید کننده پکان در دنیا بوده و تولید و عرضه ارقام تجاری را در انحصار خود دارد.

این گردو بهترین رقم برای مناطق گرمسیری کشورمان اعم از شهر دزفول ، بندرعباس ،کیش ، قشم ،اهواز ،ابادان ،خرمشهر و... این گردو برای اولین بار در نهالستان مهندس ارمین قاسمی تولید گردیده است.

درخت گردو آمریکایی: درختی است بلند، افراشته و پر طاقت. دارای شاخه های وزین و پیچ خورده و برگ سبز روشن و سایه انداز متوسط. واریته های گوناگون آن مناسب شرایط اقلیمی مختلف می باشد. در زمان برگزیدن، دقت به عمل آید که گونه مناسب مکان مورد نظر انتخاب شود. برای ازدیاد محصول، به گرمای زیاد تابستان نیاز دارد.

خصوصیات گیاهی درخت گردو آمریکایی:

ارتفاع: ۱۷ تا ۴۰ متر

قطر تاج پوششی: ۱۲ تا ۲۰ متر

برگ درخت گردوآمریکایی: متناوب ومرکب به طول ۳۰ تا ۱۵ سانتیمتر و دارای ۱۰ تا ۱۵ برگچه با دندانه های ریز به طول ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر و پهنای ۲ تا ۷ سانتیمتر و به رنگ سبز روشن می باشند. قبل از خزان، برگ ها به رنگ طلائی شفاف در می آید.

گل درخت گردوآمریکایی:

ارزش زینتی ندارد.میوه درخت گردوآمریکایی: میوه خوراکی قهوه ای مایل به قرمز یا قهوه ای روشن، کشیده و باریک، صاف، به طول۲تا ۴ سانتیمتر و دارای پوست نازک است.سیستم ریشه درخت گردوآمیکایی: ریشه استقراری عمیق و ریشه های جانبی سطحی، کشت عمیق به درخت صدمه می زند.

سرعت رشد درخت گردوآمریکایی:

در سال های اول کند و بعد از چند سال سرعت رشد متوسط پیدا می کند.

نیازهای طبیعی درخت گردوآمریکایی: آب وهوا:

گرما را ترجیح می دهد. برای میوه دادن به هوای گرم تابستانه نیاز دارد. آب و هوای صحرائی را تحمل می کند. واریته “Mahan” مناسب نواحی گرم و خشک و واریته ” Nelis” مناسب مناطق ساحلی، واریته ” Select” در شرایط سرد بهترین رشد را خواهد داشت. درخت در۵ سالگی میوه می دهد و هر سال بر میزان میوه دهی آن افزوده می شود.

خاک:

لومی و مرطوب و غنی را ترجیح می دهد. نور مستقیم خورشید را می پذیرد.

نگه داری گردو آمریکایی:

هرس درخت گردو آمریکایی: در زمستان یا اوایل بهار هرس خوشه گیری و یا هرس فرم و در صورت نیاز تنک می شود.

تغذیه درخت گردوآمریکایی:

هر بهار دادن مقداری کود شیمیایی و در پائیز کود دامی پوسیده مفید است.

آبیاری درخت گردوآمریکایی:

در فصول سرد ماهی یک بار آبیاری شود.

نهال گردو پکان آمریکایی
خرید: 09141811520
نهال گردو پکان آمریکایی
خرید: 09141811520
نهال گردو پکان آمریکایی
خرید: 09141811520
نهال گردو پکان آمریکایی
خرید: 09141811520
نهال گردو پکان آمریکایی
خرید: 09141811520
نهال گردو پکان آمریکایی
خرید: 09141811520
li>